Dünya

İngiltere’de okullarda cinsel taciz ve istismar olaylarında büyük artış yaşanıyor

İngiltere’de yapılan araştırmada endişe verici bir sonuç ortaya çıktı. İngiltere’de eğitim verilen okullarda yapılan araştırmalara göre taciz ve çevrim içi ortamlarda istismarın yaygın olduğunu gözler önüne serdi.

900 öğrenciyi kapsayan araştırma sonucunda okullarda en çok yaşanan olayların başında cinsiyetçi lakaplardan müstehcen fotoğraf taleplerine kadar yaşananları ortaya çıkması İngiliz hükümetini endişeye sevk etti

İngiltere’de yaşanan cinsel taciz ve çevrim içi istismarın neredeyse günlük yaşamın bir parçası haline gelerek sanki normal bir olaymış gibi olduğunu gösteren araştırmada 32 okulda eğitimcilerin araştırma yaptıkları ve bu okuldaki kız öğrencilerin yaklaşık yüzde 90’ı, cinsiyetçi lakap takma ve kendilerine müstehcen materyal gönderildiği olayların en azından ‘ara sıra’ olduğunu söyledi.” ifadesine yer verildi.

Yapılan araştırmalarda ayrıca bir çok öğrencinin cinsel sağlık ve ilişkiler eğitiminin de yetersiz olduğunu ortaya çıkarırken bu tür davranışların çok yaygın olduğu, bazı öğrencilerin bu konuyu okul yönetimine bir anlamı olmadığını ve akranları tarafından izole edilme korkusunun, bu davranışı durdurmaya çalışmaktan daha ağır bastığını söyledi.” denildi.

Kız öğrencilerin erkek arkadaşları tarafından defalarca müstehcen fotoğraflarını paylaşmalarının istendiğini ve erkek öğrencilerin kız öğrencilerden aldıkları görüntüleri çevrim içi sohbet gruplarında arkadaşlarıyla paylaştıklarını anlattı.

İngiliz hükümetinin yaptığı inceleme, bu yılın başlarında kurulan “Everyone’s Invited (Herkes davetli)” adlı bir internet sitesinde, binlerce kadın ve kız öğrencinin yaşadığı cinsel taciz ve istismar olaylarını anlatmasının ardından geldi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close