Gündem

Tecavüze uğradığını iddia eden genç kız intihar etti

Geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da meydana gelen olayda, tecavüze uğradığını iddia eden 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan isimli genç kız intihar etti. İntihar etmeden önce polise giderek kendisine tecavüz edenler hakkında ifade verdiği öğrenilen genç kızın verdiği ifadede adı geçen Yusuf G. Polisin çalışması sonucu gözaltına alınırken Yusuf G. gözaltına alındığında adının geçtiği olayla alakası olmadığını ve genç kızın elini zorla bile tutmadığını söylediği öğrenildi.

Polis merkezinde işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen Yusuf G. Hakim karşısında verdiği ifadesinde Eda Nur Kaplan ile Tinder üzerinden tanıştıklarını ve daha sonra kendisini evime götürmesini istediği kamera kayıtlarında mevcuttur. Mehmet adlı arkadaş ile yaşadığı olayda ben kesinlikle yanlarında dahi yoktum. Olayı duyar duymaz kendiliğimden gelip teslim oldum ve ifademi verdim. Tüm Whatsapp yazışmalarımız halen mevcuttur. Kendisiyle mekana el ele girip el ele çıktık.” dediği öğrenildi.

İfadesinin ardından Yusuf G. isimli şahıs, konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Şahsın adli kontrolle serbest bırakılmasına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan itiraz geldi.

Mahkemenin verdiği bu karara başsavcılık hemen itirazda bulunarak hakkında yakalama kararı çıkartılmasını talep etti. Başvuru dilekçesinde elde edilen bilgiler ve bulgular ışığında şüpheli şahsın tekrar tutuklanmasını talep ediyoruz denildi.

Yusuf G. İsimli şahsın adli kontrolle serbest bırakılması sosyal medyada büyük bir infial yaratırken binlerce sosyal medya takipçisi Yusuf G.’nin tutuklanması gerektiğini belirten mesaj yazdı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close