Gündem

Zihinsel engelli kıza cinsel saldırı

Zihinsel engelli 26 yaşındaki Şirin Dilan E.Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde kaybolduktan 16 saat sonra bulunduktan sonra cinsel saldırıya uğradığının iddia edilmesi üzerine soruşturma açıldı. Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalar neticesinde M.B.E. adlı şahıs tarafından araca bindirilen Şirin Dilan E.’yi kendi evine götürdüğü tespit edildi. Bu gelişme üzerine polis ekipleri M.B.E adlı şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

M.B.E polis merkezinde verdiği ifade sonrasında adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı Sulh Ceza Ceza Hakimliğince ‘konutu terk etmeme’ adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış ve Şirin’in aile avukatı Temel Eken de karara itiraz etmişti.

Polis ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonrasında gözaltına alınarak daha sonra da yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen M.B.E. savcılık tarafından alınan ifadesinde Şirin Dilan E.’nin engelli olduğunu bilmediğini iddia ederek sosyal medya hesaplarından da bunu gösterecek bir paylaşımına denk gelmediğini, kendi isteği ile evine geldiğini ve eve geldikten sonra kendi haberi olmadan yangın merdivenlerine saklandığını ve herhangi bir cinsel saldırıda bulunmadığını ileri sürdü.

M.B.E savcılık sorgusu ardından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen M.B.E., ‘konutu terk etmeme’ şartıyla serbest bırakılırken mağdur avukatı Temel Eken karara itiraz etti. Şüphelinin tutuklanmasını talep eden Eken, bu konudaki hukuki mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close