Gündem

Gecede 2 bin lira kazanmayı hayal ederken dolandırıldı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde meydana gelen olayda internette sörf yapan Y.A bir internet sitesinde jigolo sitesi reklamı görerek reklamı tıklayarak siteye üye olmak istedi. Siteye üye olurken 250 TL. para ödeyen Y.A. gecede 2 bin ila 4 bin lira para kazanacağını düşünerek jigolo sitesinin sohbet kanalından sözde yöneticisi ile yazışırken bu kişinin talimatları üzerine değişik zamanlarda toplam 77 bin TL ödeme yapmasına rağmen hiçbir iş teklifi almaması üzerine jigolo sitesi ile yaptığı yazışmada kendilerinin manken ajansı görünümünde olduklarını ve gereken evrakları teslim ettikten sonra iş alabileceğinin söylenmesi üzerine evrakları teslim etti.

Y.A evraklarını teslim ettikten sonra iddialara göre kendisini avukat olarak tanıtan bir kişinin kendisini arayarak jigolo firmasının kendisini mahkemeye vereceğini ve bu olayda arabulucu olmak için 6 bin lira talep ettiğini ve çalıştığı kurumun 13 yıllık bir finans kurumu olduğunu söylemesi üzerine karakola giderek şikayetçi oldu.

Y.A.’nın şikayeti sonrasında yapılan araştırmalarda kendisi ile yapılan telefon görüşmelerinde kullanılan telefonların olayla alakası olmayan kişiler adına alınmış telefonlar olduğu, bazı telefonların ise tamamen kullanımdan kaldırıldığı öğrenilirken bu kişilerin yakalanması için çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Y.A polis merkezinde verdiği ifadesinde jigolo sitesine üye olmanın suç olduğunu bildiği için şahısları şikayet etmekte tereddüt ettiğini belirterek yaşadıklarının başka insanlara örnek olması gerektiğini söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close