Gündem

Yüksek kar vaadiyle dolandırıldılar

İddialara göre Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda kripto para işine giren Ozan G.A adlı şahıs abisinin yakın arkadaşlarına giderek kendilerine kripto para işine girdiğini ve kendilerine destek olarak para vermeleri durumunda yüksek kar payı vereceğini söyleyerek abisinin 5 arkadaşından yaklaşık 1 milyon liraya yakın para topladı.
Ozan G.A. para aldığı kişilere ilk ay yüzde 20 kar payı verirken ikinci ay para ödememesi üzerine kendisine para veren kişiler Ozan G.A.’ya ulaşmayınca dolandırıldıklarını iddia ederek karakola giderek Ozan G.A. adlı kişiden şikayetçi oldular.
Ozan G.A.adlı kişiye 50 bin lirasını verdiğini söyleyen A.C. adlı kişi polis merkezinde verdiği ifadesinde “Ozan yanıma gelerek uzun zamandır kripto para işinde olduğunu sermayesinin az olduğu için kazancının az olduğunu söyledi. Abisi bizim yakın bir arkadaşımız ve kendisi semtimizde çok güvenilir bir insandır. Bende abisine güvenerek kendisine 60 bin liramı verdim. Daha sonra birkaç arkadaşımın da para verdiğini hatta aralarında 500 bin liraya yakın para verenlerin olduğunu öğrendim. Daha ilk ay dolmadan dükkanıma gelerek bana kar payımı elden ödedi. Diğer arkadaşlarıma da ödediğini söyledi. Daha sonra ki ay para ödemesi gerekirken kendisine ulaşamadık. Araştırınca taşındığını ve kendisine ait telefonların kapalı olduğunu görünce kendisine para veren arkadaşlarla bir araya gelerek ne yapacağımızı konuştuk. Ozan’a para veren kişilerden iki arkadaşımın bu yüzden evliliklerinde ciddi sorunlar yaşanmaya başladığını duydum. Bu kişinin yakalanarak paralarımızın bize iade edilmesini istiyoruz” dediği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close