Gündem

Aşı karşıtı genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti

Samsun’un Bafra ilçesinde meydana gelen olayda Lale Duran rahatsızlanınca hastaneye ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tetkikler sonucunda Lale Duran’da koronavirüs tespit edilmesi üzerine Duran ailesi evlerinde karantina altına alındılar.

Duran ailesinden Lale Duran ve baba Sefer Duman karantina altında evlerinde tedavilerine devam edilirken sağlık durumlarının ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırılırken Sefer Duran kaldırıldığı hastanede 8 gün boyunca gördüğü tedavinin ardından taburcu edilirken Lale Duran ise kurtarılamayarak hayatını kaybetti Lale Duran ilçede gözyaşları içinde toprağa verildi.

Acılı baba cenaze sonrasında yaptığı açıklamada “Bizler için eve gelen aşı ekiplerini reddettiğimiz yönünde iddialar var. Ben ve eşim evimize gelen ekipler tarafından aşılarımızı yaptırdık. Ama kızımı sosyal medyada gördüğü bazı paylaşımlar yüzünden aşı yaptırmadı. Sonuna başımıza bu olay geldi.

Bazı kişiler tarafından benimde yoğun bakımda tedavi gördüğüm iddia edildi diyen acılı baba “Bu iddialar da yalan. Ben yoğun bakımda hiç yatmadım. Eşim zaten hiç hastaneye kaldırılmadı tedavisi evde yapıldı. Kızımın bilinen kronik bir rahatsızlığı yoktu. Babamın dayısı 80 yaşında ve kronik rahatsızlıkları olmasına rağmen aşısını olduğu için koronavirüsü hafif atlatırken kızım aşıyı reddettiği için hayatını kaybetti. Bu yüzden herkesin aşı olmasını tavsiye ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close