Gündem

Eşini öldürüp kayıp ilanı vermiş!

Antalya’nın Alanya ilçesinde Mesut Öztürk adlı bir kişi ilçe jandarma karakoluna giderek eşi Aslı Öztürk’e birkaç gündür ulaşamadığını ve hayatından endişe duyduğunu belirterek kayıp başvurusunda bulundu.

Kayıp başvurusu üzerine araştırmalara başlayan jandarma ekipleri çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarına ulaşarak Aslı Öztürk’ün son görüntülerine ulaşmak istediklerinde kayıp başvurusunda bulunan Mesut Öztürk’ün evden halı benzeri bir şeye sardığı bir şeyi aracına koyarak evinden ayrıldığını tespit etti.

Jandarma ekipleri görüntüleri izledikten sonra Mesut Öztürk’ü gözaltına aldı. Mesut Öztürk jandarma karakolunda kısa bir süre içinde işlediği cinayeti itiraf etti. Mesut Öztürk olay günü eşiyle tartıştıklarını ve bir anda kendini kaybederek eşini boğarak öldürdükten sonra cesedini bir halıya sararak aracı ile ormanlık bir araziye götürerek buraya gömdüğünü söyledi. Jandarma ekipleri bahse konu yere gittiklerinde yaptıkları inceleme sonrasında toprağa gömülmüş Aslı Öztürk’ün cansız bedenini buldu.

Jandarma karakolunda işlemleri tamamlanan Mesut Öztürk adliyeye sevk edilirken çıkarıldığı nöbetçi mahkemede verdiği ifadesinde “Evde eşimle akşam sohbet ederken birden bana ve aileme küfürler edince kendimi kaybederek eşimi boğarak öldürdüm. Daha sonra eşimi bir halıya koyarak boş bir araziye götürdüm. Daha sonra bu araziye bir iş makinası ile geldim ve burada iş makinası ile derin bir çukur kazarak eve geri döndüm. Eşimin evden kaçtığı izlenimi yaratmak için evdeki kıyafetlerini alarak çöpe attım ve daha sonra eşim hakkında kayıp başvurusunda bulundum” dediği  öğrenildi.

Mesut Öztürk’ün adliyedeki işlemleri tamamlandıktan sonra savcılık ifadesinin ardından sulh ceza hakimliğine sevk edilen Mesut Öztürk, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close