Gündem

Hasta yakınları hastane güvenlik görevlilerini darp etti

Şanlıurfa’da meydana gelen olayda özel bir hastanede ameliyat olan bir hasta daha sonra servise alındı. Hastanın servise alındığını öğrenen 20 civarı yakını hastalarını ziyaret için serviste yattığı odaya geldi. Hasta ziyaretine gelenlerin bazılarının maske dahi takmaması üzerine serviste görevlerin uyarısı üzerine hastanenin güvenlik görevlileri hastanın odasına giderek yakınlarından odayı boşaltmalarını istemesi üzerine hasta yakınları hastane güvenlik görevlilerine saldırdı.

Yaşanan arbedeye diğer odalarda yatan hasta yakınları araya girerek hastanenin güvenlik görevlilerinin hasta yakınlarının elinden kurtardılar. Yaşanan olay sonrasında ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kavgaya karışanları gözaltına alarak polis merkezine götürdü Burada ifadeleri alınan hasta yakınları daha sonra serbest bırakıldılar.

Hastanede yaşanan olaydan sonra açıklama yapan hastanenin baş hekimi “Bir hastamız ameliyat sonrasında serviste odasına alınmış. Hastamızın yakınları da yeni ameliyattan çıkmış hastalarını ziyaret etmek istemişler. Odada çok kişinin olması ve bazı kişilerin maske takmaması üzerine bir hemşiremiz kendilerine uyarıda bulunmuş. Hemşiremizi dinlemeyen hasta yakınları hem hastanın hem de çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye atacak davranışları yüzünden güvenlik görevlilerimizden hasta yakınlarını çıkarmaları istenmiş. Bu esnada serviste istenmeye olaylar yaşandı. Daha sonra polis güvenlik görevlilerimizi darp edenleri gözaltına almış ve ifadelerini aldıktan sonra serbest bırakmış. Bizler bu zor koşullarda halka hizmet için uğraşırken bu tip saldırılara maruz kalmamız bizi derinden yaralıyor” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close