Gündem

Hırsızların pişkinliği pes dedirtti

İstanbul’un Güngören ilçesi Olay, Sanayi Mahallesi’nde meydana gelen hırsızlık olayında iddiaya göre Samet Birdemir’e ait iş yerine içinde 4 kişinin bulduğu hafif ticari araç yanaşarak araçtan inen kişiler iş yerinin kilidini kırarak içeri girerek içerde bulunan çuval dolusu ham bakırı araca yükledi.  Şüpheliler iş yerinde bulunan yaklaşık 1,5 ton ham bakırın bulunduğu çuvalları çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık olayı güvenlik kamera kayıtlarına yansırken görüntülerde hırsızlara olay anında bir kadının seslenerek polislere ihbar ettiğini söylemesine rağmen hırsızların sakin bir şekilde araca yüklemeye devam ettiği, içlerinden birinin de “Tamam bir şey olmaz ya” dediği duyuluyor. Daha sonra hırsızlar geldikleri hafif ticari araca binerek kaçması görüntülere yansıyor.

İş yeri sahibi saat 05:00 civarı telefonunun çaldığını ve kendisini arayan bir komşusunun “Dükkanın soyuluyor” dedikten sonra biz koşarak işyerimize geldiğimizde dükkanımızın soyulduğunu gördük. Bize haber veren komşumuzda bu anları cep telefonunda çekmiş. Onun görüntülerinde hırsızların konuşmaları belli oluyor. Başka bir komşumuz da balkonundan hırsızlara patates, soğan atmasına rağmen hiç umursamadan dükkanımdaki çuvalları araçlarına yüklemeye devam etmişler” dedi.

Hırsızlık olayına tanık olan komşu verdiği ifadesinde “Namazdan geldiğimde bina önünde lüks bir araç gördüm ve aracın içine bir şeyler koyuyorlardı. Aklıma hiç hırsızlık gelmedi. Daha sonra eve çıktığımda bir komşumun balkondan hırsızlara bağırdığını duyunca komşuma sorduğumda bana birilerinin dükkanı soyduğunu söyledi” dediği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close