Dünya

ABD’de için koronavirüsün biteceği tarihi açıkladı

Koronavirüsün yeni varyantının neden olduğu vaka sayılarının ve ölümlerin artması üzerine ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci, koronavirüs salgınının geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Fauci açıklamasında tüm dünya ülkelerin pandemiyi kontrol altına almak için aşılama kampanyalarına hız verdiğine dikkat çekti.

CNN’e açıklamalarda bulunan Fauci, Amerikan halkı aşılanmalara daha çok önem verirse ve aşılanırsa şu an büyük bir kabus gibi gözüken koronavirüsü 2022 baharında kadar kontrol altına alabileceğini söyledi.

Fauci, CNN’e yaptığı açıklamanın ardından ABD’li radyo ağı NPR’ye verdiği mülakatta, “2022 sonbaharına kadar koronavirüsün kontrol altına alınamayacağına dair görüşlerinin yanlış anlaşıldığını, kendisinin de görüşlerini yanlış ifade ettiğini açıkladı.

Açıklamalarına devam eden Fauci, ülkenin “normal duruma” ne kadar hızlı geri döneceğinin henüz aşılanmamış 90 milyon Amerikalının elinde olduğunu dile getirdi.

Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri’nin (CDC) verilerine göre, 201 milyon 700 binden fazla insan en az bir doz aşı yaptırdı.

Koronavirüsün çok kurnaz olduğunu iddia eden Fauci aşı olmakta insanların tereddüt etmeye devam etmesi durumu daha da zorlaştırabilir ve yeni oluşabilecek bir varyantın ortaya çıkmasına sebep olabilir derken Business Insider’ın haberine göre, Fauci ve diğer halk sağlığı uzmanları, aşılanmamış kişilerin virüse en bulaşıcı Delta varyantından potansiyel olarak daha tehlikeli bir varyanta dönüşme şansı verdiği konusunda uyarmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close