Dünya

ABD’de sel bölgesinde halk yardım bekliyor

Şiddetli yoğun yağışların büyük sele neden olduğu Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Tennessee eyaletinde yağışların bitmesinin ardından bölgede sel felaketi yaşanırken binlerce insan mahsur durumda kaldı.

Şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde 22 kişinin hayatını kaybettiği bölgede eyalet yetkilileri, şiddetli yağışlar nedeniyle Waverly kentindeki otoyolda ulaşımın sağlanamadığını belirtti. Tennessee eyaletlerine bağlı olan Hickman, Houston ve Humphreys’ kentlerinde elektrik kesintileri yaşanırken, selin meydana geldiği bölgede yaşayanların zor durumda olduğu ve yardım yetiştirilemediği aktarıldı.

Bugün CNN Türk’te canlı yayında Tennessee eyaletinde yaşanan sel felaketi sonrasındaki durumları aktaran CNN International Muhabiri Camila Bernal, bölgeye henüz yeterli yardımların götürülemediğini ve vatandaşların yardıma ihtiyacı olduğunu aktardı.

CNN International Muhabiri Camila Bernal, bölge şerifi vatandaşlara sabretmelerini ve devamlı olarak dua etmelerini söylediğini belirterek “Burada dua ve sabretmekten daha çok yapılacak şey var. Yetkililerden bize yapılacak yardımlar hakkında bilgi vermelerini bekliyoruz. Şu ana kadar 22 kişi öldü ama birçok vatandaş kayıp ve aileleri bu kişilerin hayatından endişe duyuyor. Sel felaketinin yoğun yaşandığı bölgelerde barınaklar kurulurken buradaki insanların yaşadıkları kalp kırıklığı kelimelerle ifade edilemez dedi.

Yaşanan sel felaketi sonrasında burası küçük bir yer olduğu için bölge şerifi herkese dua ve sabır etmelerini önerdi. Bölge halkının toparlanması çok uzun sürecek. Temizliğin nasıl yapılacağını, işlerin nasıl normale döneceğini göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close