Teknoloji

Windows 11’in çıkış tarihi açıklandı

Tüm dünyada Windows’un yeni sürümü büyük bir merakla beklenirken Windows 11 iletişim sistemi geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Yeni tasarım daha önce kullanılan sürümlere oranla kullanıcı deneyimini ve tasarımını büyük ölçüde değiştirecek yeni Windows 11’in kararlı sürümünün ne zaman kullanıcılara sunulacağı merak ediliyordu.

Microsoft, tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada Windows Insider kullanıcılarının bir süredir test ettiği Windows 11 ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Windows 11’in kararlı sürümünün,5 Ekim’de resmen kullanıma sunulacağı bilgisi paylaşılırken sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlar, 5 Ekim’de güncelleme almaya başlayacak.

YÜKSELTME ÜCRETSİZ

Windows’un yıllardır uyguladığı sistem bu sefer de devam edecek ve daha önce satın alınmış olan Windows sürümü kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak ve kullanıcılar herhangi bir ek ücret ödemeyecekler. Ayrıca Microsoft’un iş birliği yaptığı teknoloji şirketleri de yine 5 Ekim itibarıyla Windows 11’le kutudan çıkan bilgisayarlarını satışa sunmaya başlayacak.

WINDOWS 11 MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

  • 1 GHz 64 bit çift çekirdekli işlemci (Tüm işlemciler dahil değil.)
  • 4 GB RAM
  • 64 GB depolama
  • 9 inç ekran
  • 1366 x 768 piksel çözünürlük
  • DirectX 12 uyumlu grafik kartları / WDDM 2.x
  • TPM 2.0 güvenlik çipi

Yukarıda yer alan Windows 11 sistem gereksinimleri, Microsoft tarafından kesinleştirildi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda şirket, gereksinimleri karşılamayan sistemler için en iyi seçeneğin Windows 10 olduğunu ve bu işletim sistemine olan desteğin 14 Ekim 2025 tarihine kadar devam edeceğini söylüyor.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close