Dünya

Avrupa içerisinde ilk defa gerçekleştirildi

Avrupa içerisinde ilk defa gerçekleştirildi

 

Avrupa içerisinde ilk kez gerçekleştirilmiş olan zirvenin kapanışına, Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’ın Beyaz Saray danışmanı görevini üstlenen kızı Ivanka Trump, Hollanda’nın Kalkınma ile Dış Ticaret Bakanı görevinde bulunan Sigrid Kaag ve de Hollandanın Kraliyet ailesi içerisinden Prens Constantin katılım gerçekleştirdi.

Trump, zirvenin kapanışı esnasında düzenlenmiş olan ”Bilim ile Teknoloji aracılığıyla Global İnovasyon” (GIST) ödül töreninden sonra kadınların yetkilendirilmesi ile alakalı katılmış olduğu panelde bir konuşma gerçekleştirdi.

GIST yarışması için, uzmanlar ile birlikte halkın oylaması sonrasında seçilmiş olan dünyanın 4 bir yanından 17 tane ülkeyi temsil etmiş olan 30 tane finalist katılım gerçekleştirdi.

Yarışmayı ise, 3D teknolojisini kullanarak hastanelerdeki tedavileri, hastaların bütün bilgilerini ve prosedürlerin simülasyonlarını geliştirme fikrini sunmuş olan Amerika Birleşik Devletleri asıllı Christina York kazanmış oldu.

Zirveye ise, aralarında iş adamları ile birlikte yatırımcılar ve de devlet kurumlarının temsilcilerinin de yer aldığı yaklaşık olarak 2.000 insan davet edildi.

Hollanda ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışişleri Bakanlığı’nın ortaklaşa bir şekilde düzenlemiş olduğu zirvenin resmi açılışını ise pazartesi gününde, Lahey Belediyesi içerisinde Hollanda’nın Başbakanı görevinde bulunan Mark Rutte ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Dışişleri Bakanı görevinde bulunan Mike Pompeo gerçekleştirmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close