Ekonomi

Efsaneyi duyan herkes oraya akın etti

Efsaneyi duyan herkes oraya akın etti

 

Muğla ilinin Marmaris ilçesi içerisinde yer alan dünya çapında ünlü Kızkumu, yerli durumdaki turistlerin akınına uğramış durumda. Efsanelere de konu olmuş durumdaki Kızkumu’nu gün içerisinde yerli ve de yabancı 10.000 turist ziyaret etti.

Marmaris ilçesinin Orhaniye Mahallesi içerisinde yeşili ve mavi rengiyle gören herkesi hayran bırakmakta olan 600 metrelik bir uzunluğu ve ortalama olarak 3 metrelik genişliği bulunan kızıl kumların oluşturmuş olduğu Kızkumu adeta bir ziyaretçi rekoru kırmakta Uzaktan bakıldığı zaman deniz üstünde yürümekte izlenimi vermekte olan Kızkumu’nu Ramazan Bayramı tatili esnasında yerli ve de yabancı yaklaşık olarak 10.000 turist ziyaret etmiş oldu.

Efsaneye bakılır ise Bybassos Kralı’nın kızıyla bir tane balıkçı birbirlerine aşık olmuştur. Kız gece olduğunda sahile çıkacak kandil ile balıkçıya bir işaret vermektedir ve balıkçı ise karşı kıyıdan sandalı ile oraya gelip buluşurlar. Kral bu durumu öğrendikten sonra bir gece kızını çok dikkatli bir şekilde takip ettirir. Balıkçının ise denizden gelmiş olduğunu, kızının da kumsalın üzerinde onu beklemekte olduğunu ve yerini elinde yer alan ışıkla balıkçıya haber vermiş olduğu bilgisine ulaşan kral, askerlerine kızını kumsal üzerinde yakalayarak elinde yeralan ışığı alıp balıkçıya işaret vermeye başlamalarını ve sonrasında ise balıkçıyı hemen yakalamaları emrini verir. Balıkçı ise karşı kıyı tarafından ışığı gördüğü esnada kürek çekmeye başlamaktadır. Kız askerlerin ellerinden kurtularak denizin ortasında yer alan delikanlıya doğru koşmaya başlamış olduğu esnada kızın adım atmış olduğu su hemen bir kumsala dönüşür. Arkadan koşmakta olan askerlerin üstündeki ağırlık onları suya batırdığı esnada bir tane asker hemen ok ve de yayına sarılır. Maksadı delikanlıyı vurabilmektir ancak ok kıza saplanır. Efsaneye bakılırsa da kumların rengi kızın kanı ile kırmızı renge dönüşür. Delikanlı ise okla öldürülmüş olan prensesi alarak kayığı ile birlikte ortadan kaybolur. Ve bir daha ikisini de hiç bir şekilde gören ve olmaz.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close