Siyaset

S-400’lerle alakalı açıklama yaptı

S-400'lerle alakalı açıklama yaptı

 

S-400 anlaşmasıyla alakalı bir geri adım atmanın hiç bir şekilde söz konusu olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan; ”Amerika Birleşik Devletleri’nin terör örgütlerine vermiş olduğu silah desteği de çok büyük bir üzüntü verici” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan; ”Tüm hassasiyeti ile Pençe Harekatı sürüyor. Bu açıda en ufak bir sapma bulunmuyor. Kararlı bir biçimde harekat sürüyor.. Sona erdirene kadar da bu harekat sürecek.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, bayram namazını Büyük Çamlıca Camisi içerisinde kıldıktan hemen sonra basın mensuplarının sormuş olduğu sorularını cevapladı.

Bir tane gazeteci tarafından sorulan ”Bayramlaşmayla alakalı bir rekor oldu mu?” şeklindeki soru üstüne Erdoğan da; ”Sizler ne tahmin etmektesiniz?” ifadeleri ile bir karşılık vermiş oldu. Gazeteci tarafından ”Cami, tam olarak 30.000 kişi kapasiteliği olduğuna göre…” cümlesini kurmasının sonrasında Erdoğan’ın da; ”30.000 kişinin üstüne çıkmadık mı? Demek ki senin bayram namazına da alışman gerekli.” ifadelerine yer vermesi yanında bulunanlar tarafından tebessüm ile karşılandı.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan ayrıca; ”30.000 tanenin üstünde olduğunu arkadaşlar söylemekteler. Aksatmadan da bayramlaşmamızı gerçekleştirmiş olduk. Bu ise öyle sanıyorum ki fazlası ile anlamlı bir buluşma olmuş durumda. Her şeyden daha önce, Ramazan Bayramımızı da tebrik etmekteyim. Nice güzel bayramlara Rabbimin bizleri kavuşturmasını da özellikle niyaz etmekteyim. Alem-i İslam’ın, bütün insanlığın birliği ile birlikte beraberliğine vesile olmasını dilemekteyim.” ifadeleri ile konuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close