Gündem

Gazeteci Kadir Demirel’i öldüren damada 37 yıl hapis

Damadı Cemil Karanfil tarafından öldürülen Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel cinayeti ve eşi Esma Karanfil’i yaraladığı gerekçesi ile yargılanan ve mahkeme tarafından 37 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Cemil Karanfil  için ve bu karar İstinaf Mahkemesince bozulan sanık Cemil Karanfil, yeniden 37 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Cemil Karanfil ile taraf avukatları katıldığı duruşma Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Mahkeme Başkanı Tuncay Aslan sanığın eşine karşın öldürmeye teşebbüs suçundan dolayı eksik ceza verildiğini belirterek , İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesinin bozma kararını okudu.

Kadir Demirel’in avukatları, mahkemeye heyetine şikayetlerinin devam ettiğini ifade ederek, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Kendisine söz hakkı verilen Sanık Cemil Karanfil, “Benim eşimi bırakın öldürmek, yaralamak dahi aklımdan geçmiyordu. Daha önce verdiğim savunmamı burada da tekrarlıyorum” dedi.

Mahkeme heyeti sanık Cemil Karanfil’in son sözlerinin ardından açıkladığı kararında “Kasten Adam Öldürmek” suçundan müebbet hapsine çarptırırken sanığın mahkemedeki tutum ve davranışları ile sabıkasız olan geçmişini göz önüne alarak cezanın 25 yıla düşürülmesine hükmetti.

Esma Karanfil’i “kasten öldürmeye teşebbüs etme” suçundan sanık Cemil Karanfil’e 15 yıl hapis cezası veren mahkeme sanığın mahkemede pişmanlığını belirtmesi ve iyi halini göz önüne alarak cezasının 12 yıl 6 aya düşürülmesine karar verdi.

Böylece Karanfil toplam 37 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

CİNAYET NASIL İŞLENMİŞTİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel kızı Esma Karanfil’in Başakşehir’de bulunan evine giderken damadı Cemil Karanfil ile karşılaştığı, aralarında yaşanan tartışma sonrasında kavga meydana geldiği, kavga esnasında Cemil Karanfil’in üzerinde taşıdığı bıçakla kayınpederi Kadir Demirel’i bıçaklayarak öldürdüğü, arada yaşanan kavgayı ayırmak isteyen eşi Esma Karanfil’i de bıçaklayarak olay yerinden kaçtığı kaydedilmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close