Siyaset

Adalet Bakanı Gül’den adalet vurgusu

Trabzon’da, Adalet Bölge Değerlendirme Toplantısı’na katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, adalet duygusunun ayakta tutulmasının en büyük görevleri olduğunu söyledi. Gül, hakkı olana hakkının vermenin, suçlunun cezalandırılmasının en önemli görevleri olduğunu bildirdi. Yeryüzünü ayakta tutan sütunun adalet olduğu vurgusunu yapan Bakan Gül, adaletin olmaması durumunda yerle göğün bir araya geleceğini, milletin de kendisine ve geleceğine güveninin kalmayacağını kaydetti.

Adaletin tecelli edileceği yerin mahkemeler olduğunu ifade eden Bakan Gül, mahkemelere gelen herkesin de hakkına kavuşacağına inanması gerektiğini söyledi. Gül, “Adliye kapısına düşen herkes kendisine ayrımcılık yapılmayacağına inanması gerektiğini “bildirdi.

Böyle bir duygunun olmadığını ancak vatandaşın böylesi bir duyguya kapılması durumunda orada eksik bırakılan bazı durumların var olduğu anlamını taşıdığını belirten Gül,

“Hedefimiz 82 milyon, doğusu ile batısı ile zengini ile fakiri ile siyasi düşüncesi ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun ‘adliyenin kapısından girersem bana adil davranacaklardır, ayrıcalık ayrımcılık yapmayacaklardır’ düşüncesini hakim kılmak” ifadelerini kullandı. Bakan Gül, bu konuda eksik olanları gidermenin tarihi bir sorumluluk olduğunun altını çizdi.

Gül, insanların herkesten hayal kırıklığına uğrayabileceğini hatırlatarak, “Arkadaşından, eşinden, dostundan, iş ortağından ömrü boyunca güveneceği tek liman, yargı teşkilatıdır” dedi. Yargının bu güvene layık olması gerektiğine işaret eden Gül, vatandaşın bir an bile hayat kırıklığına uğratılmaması gerektiğini kaydetti. Gül, milletin Türk yargısından bunu beklediğini ve bu beklentinin haklı olduğu söyledi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close