Siyaset

Fırat’ın doğusuna harekat hazırlığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam’daki 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında önemli mesajlar verdi. Yeni ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak icraatların ortaya konulacağını vurgulayan Erdoğan, vatandaşların geleceği için kurulan hayallerin hayata geçirilmesine devam edeceklerini söyledi, “Türkiye’yi 2023 hedeflerine mutlaka ama mutlaka ulaştıracağız” ifadelerini kullandı. . Ayrıca yüzde 40+1 sistem tartışmasına son noktayı koyarak, “Yüzde 50 yeni sistemin omurgasıdır, bu iş bitmiştir” şeklinde konuştu.

Yargı reformunda ikinci paketin hazırlandığını söyleyen ve denetimli serbestlik süresinin yeniden belirlendiğini ifade eden Erdoğan, denetimli serbestlik süresinin değiştirileceğini söyledi. Çocukların icra yolu ile anne-babaya tesliminin sona ereceğini kaydeden Erdoğan, Yoksulluk nafakasıyla ilgili tartışmaların sona ereceğinin de altını çizdi.

Suriye’de güvenli bölge planının Suriyelilerin eve dönebilmesi için en makul seçenek olduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kara ve hava devriyesinin hikaye olduğunu gördük” dedi, “Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye karar verdik” ifadelerini kullandı. Erdoğan, hazırlıkların yapıldığını ve gerekli talimatların verildiğini açıklayarak, “Belki bugün, belki yarın denecek kadar yakın” şeklinde konuştu. ABD’ye de sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK/YPG’yi terör örgütü olarak tanıyor musunuz, açıklayın” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir başka gündemi de ekonomiydi. Merkez Bankası’nın müdahalesi ile faiz oranlarının makul bir seviyeye indiğini belirten Erdoğan, faizlerin daha da gerileyeceğini söyledi. Vatandaşlara da seslenen Erdoğan, “Birikimlerini yabancı para yerine Türk Lirası bazlı finansal ürünlerde değerlendirmelerini özellikle istirham ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close