Gündem

Mehmetçiğe sığındı…

Milli Savunma Bakanlığı bugün bir fotoğraf paylaşımında bulunurken altına “İşte terör örgütü PKK/YPG’nin gerçek yüzü! Fırat’ın doğusunda terör örgütü tarafından kandırılarak ellerine zorla silah verilen gençler Mehmetçiğe sığındı” başlığı ile bir görüntü paylaştı.

Görüntülerde Mehmetçiğe sığınan söz konusu genç, ifadesinde, “Babamın rahatsızlığı için köyümüzden Haseke’ye tedavisi için gidiyorduk, Yolda önümüzü PKK terör örgütü mensupları kestiler ve bana  ‘Ya bizimle beraber dağa çıkarsın ve bize katılırsın ya da babanla seni burada öldürürüz’ diyerek beni tehditle ve zorla aralarına aldılar” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Fırat’ın doğusunda devam eden ve büyük bir başarı ile devam eden Barış Pınarı Harekatı kapsamında kendiliğinden teslim olanlardan birisinin görüntüsünü paylaşarak “ Terör örgütünün gerçek yüzü! PKK/PYD-YPG tarafından zorla ve kandırılarak örgüte katılarak eline silah verilen gençler Mehmetçiğin şefkat dolu ellerine sığındılar. Anlattıkları ile örgütün gerçek yüzü bir kez daha ortaya çıkmıştır” denildi.

Görüntülerde konuşan Mehmetçiğe sığınan kişi “ Babamın tedavisi için Haseke’ye giderken yolumuzu PKK terör örgütü mensupları kestiler. Babamı ve beni öldürmekle tehdit ederek beni zorla aralarına alarak beni dağa çıkardılar. Daha sonra beni Resulayn’a götürüp bana silah ve mühimmat verdiler. Türk askeri Barış Pınarı Harekatı kapsamında sınıra girdiği vakit kendim giderek Türk askerlerine teslim oldum. Ben teslim olduktan sonra askerlerimiz bize çok iyi davrandılar. Kendileri ne yiyor ve içiyorsa aynısını bizimle paylaştılar. PKK’lı domuzlarla savaşan gençlere seslenmek istiyorum, gelsinler ve kendilerini Türk askerlerine teslim etsinler” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close