Gündem

MEB mesleki eğitimde verimliliği artıracak

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, mesleki ve teknik eğitimin daha da güçlendirilmesi izcin uzun soluklu projeyi yürüttüklerini belirterek, mesleki eğitim merkezlerindeki koordinatör öğretmenlere, rehber öğretmenlere ve usta öğreticilerine yönelik olarak yapılan işlerin etkinliğini ve verimliliğini artırılması için el kitaplarının kullanıma sunulduğunu söyledi.

Selçuk, mesleki eğitim merkezlerinde yapılan eğitimin kalitesini artırmak için hazırladıkları projeyi UNICEF ile birlikte yürüttüklerini vurguladı.

Selçuk, merkezlerdeki öğrencilere yönelik olarak psiko-sosyal destek modüllerinin tamamlandığına işaret etti, bu süreçte tüm paydaşlarla çalıştayların yapıldığını söyledi. Bakan Selçuk, detaylı toplantılar yapıldığını ifade ederek “Materyallerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Selçuk, projeye verdikleri destek için UNICEF yetkililerine, çalışma arkadaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Selçuk’un verdiği bilgilere göre Mili Eğitim Bakanlığı ve UNICEF ile beraber yürütülen proje ile mesleki eğitim merkezlerinde görev yapan koordinatör öğretmen, rehber öğretmen ve usta öğreticilere, yapılan işlemlerin verimliliğinin artırılması ve rehberlik edilmesi için el kitapları tasarlandı

Koordinatör öğretmenler işletme ziyaretlerinde etkili koordinasyon ve denetim çalışmalarının artması için “koordinatör öğretmen el kitabı” hazırlandı.

Ayrıca mesleki eğitim merkezlerinde görev yapan rehber öğretmenlerinin rehberlik hizmetinin kalitesinin yükseltilebilmesi için rehber öğretmen el kitabını da kullanıma sunulduğu ifade edildi.

MEB tarafından hazırlanan “usta öğretici el kitabı” ise usta öğreticilerin meslek eğitimi alan öğrencilere yönelik eğitim, tutum ve davranışlarında dikkat etmeleri görene hususlara yönelik olarak tasarlandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close