Politika

Utanç verici ilişki ağları ortaya çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başta ABD olmak üzere Avrupa ülkelerine sert çıktı. DEAŞ  lideri Ebubekir El Bağdadi üzerinden sert bir açıklama yapan Bahçeli “DEAŞ’lı terörist başının İdlib’de kendisini patlatmasını heyecan ve mutlulukla duyurup PKK/YPG/PYD’yle cinayet ittifakına girenlerin utanç verici niyet ve ilişki ağları birer birer ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Bahçeli mesajında, “Türk milletinin istiklal ufkunu perdeleyen, hürriyet onurunu pençeleyen mütecaviz ve mütehakkim saldırılara kahramanca direndiğini” belirterek, sonuçta kurtuluş destanını şehit ve gazilerin fedakarlıklarıyla yazdığını ve gururla yaşadığını ifade etti.

Aziz milletin işgal ve esarete boyun eğmediğini, Cumhuriyet’in fazilet ve fikriyatıyla geleceğin yol haritasını çizdiğini, geçmişin ilham ve muzaffer ruhuyla mücadele azmini kamçıladığını bildirdi, Bahçeli, 29 Ekim 1923 tarihi diriliş ve yükseliş eşiği olarak tanımladı.

Bahçeli, mesajında terör konusuna da değindi. Terör örgütleri arasında ayrım ve sınıflandırma yapanların zalimlerin Türkiye’nin 96 yıllık Cumhuriyet müktesebatına zarar veremeyeceklerinin altını çizen Bahçeli, “Caniyi ‘mazlum’ gören, teröristi ‘general’ gösteren, terör örgütlerine ana gövde olup rezalet ve dalalete düşen sahte ve sanal müttefiklerin tuzakları ne kadar büyük olursa olsun Türkiye’ye sökmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin başta terör olmak üzere tüm sorunların üstesinden gelecek güçte ve yeterlilikte olduğunu vurgulayan Bahçeli, Türk ve Türkiye düşmanlığında bir araya gelenlere karşı Milli Mücadele ruhuyla karşılık verileceğinin çok açık olduğunu bildirdi. Bahçeli, Cumhuriyet’in yüzüncü yıl dönümünde Türkiye’nin lider ülke olacağını, bunu da cumhurun ittifak ve iradesinin gerçekleştireceğini belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close