Meclis

Bahçeli: Türk milleti Erdoğan’ın yanında

Milliyetçi Hareket Partisi (MH) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’nin Türkiye ile aralarındaki müttefiklik ilişkisini değerlendirdi. Bahçeli, dünyanın Türk milletinin tamamıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu bilmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, ayrıca, MHP’nin de cesaret ve inanmışlıkla Türkiye’nin tarihi hak ve çıkarlarının arkasında ve Erdoğan’ın destekçisi olduğunu vurguladı, ABD’deki zirve görüşmesinden çıkacak sonuç ne olursa olsun Türkiye’nin tek yürektir olduğunu belirtti.

Bahçeli, ABD’nin Türkiye’ye hasbi ve dostane yaklaşmamasının yanı sıra sürekli olarak yaptırım tehdidiyle diyalogları zehirleme arayışını mazur ve makul görülemez bir çarpıklık olarak nitelendirdi. Türkiye’nin 67 yıldır NATO üyesi olduğunu hatırlatan Bahçeli, Türkiye’nin 74 yıldır ABD ile yakın bir diyalog kurduğunu ancak dostluk ve müttefiklik hukukunun olarak Türkiye aleyhine geliştiğini, taviz ve geri adımın sadece Türkiye’den beklendiğini vurguladı.

Türkiye ile ABD arasında adil, eşit ve hakkaniyete dayalı ittifak hukukunun sadece söylemlerde kaldığını, Türk milletinin onur ve gururuyla pervasızca oynandığını kaydeden Bahçeli, muhatapları açısından Türkiye’nin dostluğunun değerli, düşmanlığıın ise çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Her seferinde Türkiye’ye hakaret dozajının arttığı tehditleri savuran, milli vakarın fütursuzca küçümsenerek aşağılamaya heves edenler karşılarında Türk milletinin tamamını bulacaklarına işaret eden Bahçeli, ABD’nin, Türkiye’ye karşı terör örgütleriyle aynı cephenin içinde, aynı emel ve eylem kulvarının izinde olduğunu, ABD’nin rotasının da terörizme açıldığını kaydetti.

Bahçeli, Türkiye’nin yürüttüğü terörle mücadelede ABD’nin amaçlı ve sakıncalı engeller çıkararak terör örgütleriyle al takke ver külah içinde olduğunu da altını çizdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close