Ekonomi

İş Bankası’na ‘Yılın Bankası’ ödülü

Türkiye İş Bankası, bankacılık sektörünün ileri gelen uluslararası yayınları arasında bulunan The Banker dergisinde “Türkiye’de Yılın Bankası” ödülüne layık görüldü.
Bankanın bu ödüle, güçlü finansal performansı ile dijitalleşme ve inovasyon alanında başlattığı inisiyatiflerle yenilikçi hizmet anlayışını sürdürmesi nedeniyle layık olduğu belirtildi.

Ödül, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın’a Londra’da düzenlenen törende takdim edildi.

Konsolide aktif büyüklüğünü 2019 yılının Eylül ayı itibarıyla 526,3 milyar TL’ye yükselten ve “Türkiye’nin en büyük özel bankası” unvanını koruyan İş Bankası, aynı dönemde ekonomiye toplam 396,1 milyar TL düzeyinde destek sundu.

Konsolide mevduat hacmini 269,9 milyar TL’ye çıkaran ve mevduatta da özel bankalar arasındaki liderliğini devam ettiren İş Bankası, özkaynak büyüklüğünü bu yılın üçüncü çeyreği itibarıyla da 61,2 milyar TL’ye yükseltti.

Yılın ilk 9 ayında konsolide bazda 4,5 milyar TL net kâr elde eden İş Bankası, sermaye yeterlilik oranını yüzde 17,8 seviyesine yükseltti.
Müşteri odaklı yaklaşımının yanı sıra teknolojik yenilikler, dijitalleşme ve inovasyon alanında Türkiye’de bankacılık sektörüne öncülük eden İş Bankası, müşterilerinin teknolojinin getirdiği kolaylık ve hızdan yararlanması, tüm iş yapış süreçlerinin dijitalleşmeye adapte edilmesi, sağlam ve güçlü bir şekilde varlık göstererek öncü konumunun pekiştirilmesi için dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor.
İş Bankası’nda bu çalışmaları; yenilikçi ürün ve hizmetlerden girişimcileri destekleyen işbirlikleri ile şubeleri ve organizasyonel yapıyı kapsayan uygulamalara kadar geniş bir yelpazede yürütülüyor. Bankada şu anda dijital kanallardan yapılan işlemlerin yüzde 90’ı aştığı, mobil bankacılık uygulaması olan İşCep’in payının da yüzde 60’a yaklaştığı ifade edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close