Siyaset

Çelik: Türkiye’nin otomobili dünyanın ilerisinde

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,  tanıtımı yapılan Türkiye’nin Otomobili’ne yönelik olarak yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız, bu sektörlerde bu çalışmaların yapılması talimatını verirken bir kısmı ‘Yapamayız’ diyor, bir kısmı hemen ‘Dünyada bunların çok iyisi varken niye biz yapıyoruz?’ diyor. Bu yerli otomobil meselesinde de görüldüğü gibi, Türkiye’nin Otomobili dünyadaki örneklerinin çok ilerisinde, baştan elektrikli. Kendi sınıfında çok daha ileri standartlarda işler yapabiliriz. Bu, bir örnek” dedi.

Yerli otomobilin tanıtımıyla tarihi bir gün yaşandığını anımsatan Çelik, Avrupa’nın önemli gazetelerinin de bunun haberine geniş yer verdiklerini söyledi.

Çelik, yerli otomobilin güzel bir mottoyla tanıtıldığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yeni Lige Yolculuk’ diye güzel bir mottoyla tanıtıldı. Evet, yeni bir lige doğru gidiliyor. Cumhurbaşkanımızın konuşmasında ifade ettiği gibi, ‘Devrim’ arabasını yaptığımızda bu proje sabote edilmişti. Bir müddet gidip daha sonra durmuştu. Eğer o süreç devam etseydi bugün Türkiye, dünyanın otomotivdeki önemli oyuncularından bir tanesi olacaktı. O sabote edildiği gibi, daha sonra Türkiye, uçak üretimi yaptığı zamanlarda Kayseri’de ve diğer alanlarda sabote edildi. Eğer o süreçler devam etseydi bugün Türkiye, havacılıkta da büyük oyunculardan olacaktı.

Savunma sanayisindeki yerli üretime de dikkati çeken Çelik, “Milli Teknoloji Hamlesi, Türkiye’nin her alandaki yerli ve milli üretim standartlarını yükseltmesi, AK Parti hükümetlerinin ülkemize getirdiği en büyük kazanımlardandır. Dünyanın takdir ettiği işlerin, içeride bazı çevrelerce takdir edilmemesi de bizim için olağandır.” diye konuştu.

Çelik, Türkiye’nin yeni ligde en büyük oyunculardan olmak için vatandaşların desteğiyle ilerlediklerini kaydetti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close