Politika

Adalet Bakanı’ndan Wikipedia açıklaması

Ajanların, gazetelerin ve televizyonların Ankara temsilcileri ile sabah kahvaltısında buluşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Toplantıda İran ile ABD arasında yaşanan gerginlik ve Libya konusuna değinen Gül “Bölgede daha dazla kan görmeye tahammülümüz kalmadı. Doğu Akdeniz’de yaptığımız her şey uluslararası hukuka uygundur. 2019 yılında insan hakları ihlali sayısı 140’tan 96 ya gerilemiştir.  Geçtiğimiz yıl 18 milyon civarı e-tebligat göndererek 210 milyon lira tasarruf  ve 700 bin ton kağıt tasarruf sağlandı” dedi.

Açıklamalarına devam eden Adalet Bakanı Gül “ Yargı kimseden emir almaz, terörle mücadele bu denge korunarak sürecektir. Yargımız sadece anayasa ve kanunlardan emir alır. FETÖ ile mücadelede taviz vermeden devam ediyoruz ve 289 davanın 272 tanesi tamamlanmıştır. Bir çok vatandaşın Bylock tuzağına düşürüldüğünü bu davalar sonucunda gördük. Geciken adalet, adalet değildir. Kadına şiddetle etkin bir şekilde mücadele ediyoruz.

Süresiz nafaka uygulaması hakkında kendisine sorulan soruya “Sürekli nafakadan ciddi olarak mağduriyet yaşandığı bize iletildi. Bu uygulama bir taraf için ömür boyu bir eziyet. Konu hakkında bir çok çalışma yapıldı ve öneriler getirildi. Belli süreler konulabilir veya bazı durumlarda hakim takdirine bırakılır. Sorunu çözerken de mağdur yaratılmaması lazım” diyerek cevapladı.

WIKIPEDİA KARARI UYGULANACAK

Adalet Bakanı Gül Anayasa Mahkemesi’nin Wikipedia’nın erişimine izin veren kararını değerlendirirken “Anayasa Mahkemesi bu konuda bir karar verdi, ama bu kararın henüz gerekçeli kararı yayınlanmadı. Gerekçeli karar yayınlanır yayınlanmaz , Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı uygulayacağız, zira Anayasa Mahkemesi’nin kararları bağlayıcı kararlardır” diyerek sözlerini tamamladı

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close