Gündem

Kızı öldürülen baba şimdi tüm kadınlar için mücadele ediyor

3 Aralık 2012 günü İzmir’de meydana gelen olayda 2012’de 6 yaşındaki oğlunu okuldan almak için bekleyen Pınar Ünlüer evlilik teklifini ret ettiği Okan Özparıltı tarafından gün boyu takip edilerek başından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Cinayetin işlendiği esnada pompalı tüfekten çıkan saçmalar Ezgi Balcı adlı bir kadının da yaralanmasına neden oldu. İşlediği cinayet sonrasında Okan Özparıltı sosyal medyadan ‘Son şovum olacak, az kaldı’ paylaşımında bulunduktan sonra alkollü bir şekilde polislere teslim olmuştu.

Okan Özparıltı’nın işlediği cinayet sonrasında yargılandığı İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulanarak müebbet hapis cezası ile yargılanırken 11 yıl hapis cezası ile kurtuldu. Cinayete kurban giden Pınar Ünlüer’in oğlu ise 2010 yılında boşandığı eşinin ailesiyle yaşamaya başladı.

Kızını öldüren Okan Özparıltı’nın  peşini bırakmayan acılı baba Zeki Ünlüer verdiği hukuk mücadelesinin ardından kızının katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesiyle buruk bir sevinç yaşadı. Bu olaydan sonra kadı cinayetleri davalarını kadın örgütleri ile birlikte takip eden  Zeki Ünlüer acılı ailelere destek vermeye başladı. Türkiye’nin bir çok şehrine giderek kadın cinayetleri davalarına katılan acılı baba “ Cinayeti işliyorlar sonra mahkemeye takım elbise ile gelip indirim alıyorlar. Böyle katillere indirim verilmese belki de bir çok kişi bu kadar rahatlıkla cinayet işleyemeyecek. Son iki yılda 914 kadın cinayeti olmuş. O ölenlerin hepsi benim kızım. Ciğerim yanıyor. Onlar için yapabileceğim tek şey davalarına katılıp acılı aileleri ile acılarını paylaşmak. Devletimizin bu konuda ciddi yaptırımlar uygulaması gerek” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close