Dünya

Tayland’da 26 kişiyi öldüren saldırgan ölü ele geçirildi

Tayland’da dün gece geç saatlerde askerlik görevi yapan Jakrapanth Thomma, görev yaptığı birlikte bulunan 2 subayı ve komutanını öldürdükten sonra birlikte bulunan silahları çaldı ve askeri bir araçla Nakhon Ratchasima şehrinde giderek burada bulunan en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olan  Terminal-21 isimli alışveriş merkezinde 21 kişiyi öldürürken ayrıca 33 kişiyi de yaralamıştı. Halk Sağlığı Bakanı Anutin Charnvirakul, yaptığı açıklamada olayın Tayland’ın kuzeydoğusunda yaşandığını ve saldırıyı gerçekleştiren saldırganın 17 saat sonra öldürülerek ele geçirdiğini kendisine ait sosyal medya hesabından “Durumu sonlandırdığı için polis ve orduya teşekkür ederim. Saldırgan öldü” notuyla paylaştı

Silahla girdiği alışveriş merkezinde silahı ile bir çok kişiyi öldürdükten sonra bazı kişileri rehin alan askerin yakalanması için özel kuvvetler polisinin yaptığı operasyonla silahlı saldırgan ölü olarak ele geçirildi.  Operasyon esnasında alışveriş merkezinde otomatik silah seslerinin duyulduğu ve yapılan operasyon esnasında 1 güvenlik görevlisinin hayatını kaybederken 2 güvenlik görevlisinin de yaralanmasının ardından alışveriş merkezindeki silahlı saldırısı sonrasında ölenlerin sayısının 26 yaralıların sayısının da 33’e yükseldiği açıklandı.

Önce birliğindeki 2 subay ve komutanını öldürdükten sonra birliğinden çaldığı taktik silahları ile gerçekleştiren Jakrapanth Thomma saldırıyı gerçekleştirirken Facebook hesabından da o anları canlı yayında paylaşırken “Ölüm herkes için kaçınılmaz” ifadelerini kullanırken Facebook tarafından hesabı kapatılarak canlı yayını engellenmişti.

Jakrapanth Thomma özellikle sosyal medya hesaplarından devamlı olarak silahlı paylaşımlarda bulunduğu paylaşımlar yaptığı ve en son paylaşımlarından birisinin de “Vazgeçmeli miyim” notunu paylaştığı belirtildi. Silahlı saldırı sonrasında Tayland Savunma Bakanlığı Sözcüsü Kongcheep Tantrawanit ise “Bir alışveriş yüzünden dolandırıldığını düşünerek bu saldırıyı gerçekleştirdiğini düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close