Gündem

Eşiyle yakalandığı arkadaşını bıçakladı

Geçtiğimiz yıl 25 Ağustos günü Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Zekeriya E. adındaki şahıs işine gitmek için evinden ayrıldıktan sonra işten eve erken döndüğünde kapıyı Suriye uyruklu eşi A.E.H.’nin geç açması ve kapıyı iç çamaşırı ile açması üzerine şüphelenerek yatak odasına doğru yöneldi ve yatak odasında bulunan elbise dolabını açtığında dolabın içinde Suriye uyruklu Waaled Alsalmo ile karşılaştı.

Dolabın içinde bulunan Waaled Alsalmo üzerinde bulundurduğu bıçağını çıkararak Zekeriya E.’yi 6 bıçak darbesi ile ağır yaraladıktan sonra Waaled Alsalmo ve Zekeriya E.’nin Suriye uyruklu eşi A.E.H. olay yerinden kaçarak kayıplara karışırlarken komşuların ihbarı sonucu olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri de kısa süre içinde Waaled Alsalmo’yu yakalayarak gözaltına aldılar.

Waaled Alsamlo çıkarıldığı Kayseri 3.’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlarken davanın karar duruşmasında son kez “kasten adam öldürmeye teşebbüs” ve “konut dokunulmazlığı ihlali” suçlarından hakim karşısına çıktı.

Waaled Alsamlo mahkemede tercüman eşliğinde verdiği son savunmasında “Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım. Babamı ve 2 kardeşimi Suriye’de savaşta kaybettim. Aileme ben bakıyorum ve annem çok hasta.  Adaletinize sığınıyorum” dedi.

Mahkemede Zekeriya E. ise verdiği ifadesinde “ İşten erken çıkıp alışveriş yapıp eve geldim. Kapıyı eşim biraz geç ve üzerinde iç çamaşırı ile açınca şüphelendim. Kendisine neden bu halde kapıyı açtığını sorduğumda bana ‘duşa gireceğim’ dedi. Evi kolaçan ettim. En son yatak odasına gittim ve elbise dolabını açınca birden bıçaklı saldırıya uğradım. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan 10 yıl, konut dokunulmazlığı ihlalinden de 5 ay olmak üzere Waaled Alsamlo’ya 10 yıl 5 ay l hapis cezası verdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close