Gündem

Karısını balkondan atarak öldüren zanlı serbest bırakıldı

28 Eylül 2018’de İstanbul Esenyurt’ta meydana gelen olayda 33 yaşındaki Bahadır Güler kendisini aldatıldığını düşünerek, 30 yaşında olan karısı Sevde Gürler’i balkondan atıp ölümüne neden olmuş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bahadır Gülen hakkında Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kasten öldürme suçundan yapılan yargılanmasında mahkeme heyeti kararını açıkladı.

HASTANEYE YATIRILACAK

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme başkanı Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden raporu okuyarak sanığın hastaneye yatırılarak tedavi altına alınması gerektiğini açıklarken Sevde Güler’in avukatı da mahkeme başkanından sanığın cezalandırılmasını talep ettiklerini söyledi.

MÜVEKKİLİ İÇİN ADLİ KONTROL TEDBİRİ TALEP ETTİ

Bahadır Güler’in avukatı da müvekkili hakkında uygulanacak güvenlik tedbirine ilişkin bir itirazı olduğunu söyleyerek, “Müvekkilim yüksek güvenlikli bir hastanede tedavi altında. Burada kendisi gibi yatan hasta ve hasta yakınları ile görüştüğümüzde burada sadece ilaç tedavisi uygulandığını öğrendik. Müvekkilimin bu ilaç tedavisini dışarıda doktor gözetiminde yapılabileceğini düşünüyoruz. Müvekkilim serbest bırakılarak dışarıda adli kontrol şartları uygulanarak tedavisine devam edilmesin talep ediyoruz” şeklinde savunma yaptı.

TEDAVİ SONRASI SERBEST BIRAKILACAK

Bahadır Güler hakkında cezai ehliyeti olmadığına dair gelen rapor üzerine mahkeme başkanı “Sanığın yüksek güvenlikli devlet hastanesinde tedavisinin devam edilmesine, toplum açısından tehlike teşkil etmediği takdirde serbest bırakılmasına karar verildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close