Dünya

Dünyaca ünlü futbolcu tutuklanarak cezaevine gönderildi

Brezilya futbolunun efsane isimlerinden biri olan Ronaldinho ve kardeşi Roberto de Assis Moreira’nın sahte pasaportla Paraguay’a girmiş ve daha sonrasında yakalanarak gözaltına alındı. Paraguay Kamu Bakanlığı yaptığı açıklamada ünlü futbolcu Ronaldinho’nun tutuklanarak cezaevine gönderildiğini duyurdu.

Paraguay Kamu Bakanlığına bağlı savcılardan Federico Delfino’nun, dünyaca ünlü futbolcu Ronaldinho ve kardeşinin serbest bırakılarak  kendilerine alternatif bir ceza verilemsi yönündeki talebi mahkemenin hakimi Mirko Valinotti tarafından reddedildiği ve Paraguay’ın başkenti Asuncion’da  Ronaldinho ve kardeşinin gözaltında tutulduğu otelden alınarak tutuklandığı ifade edildi.

Savcılık tarafından soruşturması devam eden Brezilya futbolunun efsane ismi Ronaldinho ve kardeşinin bugün görülen mahkemesi sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Ronaldinho’nun yargılandığı mahkeme savcısı Delfino yaptığı açıklamada “Ronaldinho ve kardeşinin sahte pasaportla ülkelerine girmesinin kasıtsız bir eylem olduğunu, tutuklanma kararının ağır olduğunu, ünlü futbolcunun alternatif bir ceza almasını beklerken mahkeme hakiminin tutuklama kararının sert ve ağır bir karar olduğunu” ifade etti.

Ronaldinho ve kardeşi Paraguay’a sahte pasaportla başkent Asuncion’da bir yardım etkinliğine katılmak için girmişler ve kaldıkları otelde polislerin yaptıkları kimlik kontrolleri esnasında pasaportlarının sahte olduğunun tespit edilmesi sonrasında gözaltına alınmışlardı.

Brezilya’nın efsane futbolcuları arasında olan Ronaldinho kariyeri boyunca Barcelona, Paris Saint German ve Milan gibi dünya futbolunun en büyük kulüplerinde forma giymişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close