Dünya

İspanya ve İran’da koronavirüsten ölenlerin sayısı hızla artıyor

Tüm dünyaya Çin’in Vuhan kentinden kısa bir sürede yayılan koronavirüs Avrupa’da son hızla can almaya devam ediyor.
Bugün sabah saatlerinde İspanya’dan yeni ölü haberleri gelirken yapılan resmi açıklamalara göre İspanya’da bugüne kadar koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 491’e çıktı.

İSPANYA’DA ÖLÜM SAYISI HIZLA ARTIYOR

İspanyol resmi makamlarının yaptıkları son açıklamada ülkede yeni vaka sayısı 11 bin 178 olarak açıklanırken hükümet aldığı bir kararla koronavirüs yüzünden tüm ülkeyi karantina altına almaya karar verdi.

İRAN’DA ÖLENLERİN SAYISI BİNİ GEÇTİ

Koronavirüsten Çin’den sonra en çok etkilenen ülkelerin başında İran gelmeye devam ediyor. Gün geçtikçe ülke genelinde tablo kötüleşirken ülke genelinde son 24 saatte 135 kişi koronavirüs yüzünden hayatını kaybederken toplam can kaybının bini geçtiği ifade edildi.

SAHTE İÇKİDEN ÖLÜMLER ORTAYA ÇIKTI

İran’da koronavirüsten korunmak için alkol kullanımının fayda sağlayacağı yönünde çıkan söylenti sonrasında bir çok İranlı vatandaşın alkole hücum etmesi üzerine piyasada bulunan sahte içkiden 6 eyalette 330 kişinin zehirlendiği ve bu kişilerin bazılarının sahte içkiden dolayı hayatını kaybettiği belirtildi. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Fars eyaleti Acil Durum Başkanı Cevad Muradiyan “içkinin koronavirüse karşı etkili olduğu söylentisinin çıkmasının ardından ülke genelinde 330 kişinin zehirlendiği ve bu kişilerden 159’unun hayatını kaybettiğini” açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close