Gündem

Fındık unutulmadı

Tokat’ın Turhal ilçesi Kayacık köyünde meydana gelen olayda Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen’in köy mezarlığına terk edilmiş  av köpeği melezi olan yavru bir köpeğini bularak bu köpeği okula getirmişler ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için okul bahçesinde büyütürken “Fındık” adı verilen küçük köpek bir anda köyün ve okulun adeta maskotu haline gelmişti. Kendisine dikilen okul formasıyla öğrenciler arasında dolaşan “Fındık” üç hafta önce rahatsızlandı ve ilçede yapılan ilk kontrollerin ardından tedavisi için Ankara’ya sevk edilmişti. Ankara’da gençlik hastalığı teşhisi konulan ‘Fındık’ tedavisinin devam ettiği özel klinikte önceki gece hayatını kaybetti. Küçük köpeğin ölüm haberi okulda büyük bir üzüntü ile karşılanırken ismi verilen köpek, 3 hafta önce rahatsızlanarak Turhal’dan Ankara’ya sevk edildi. ‘Gençlik hastalığı’ teşhisi konulan ve özel klinikte tedavi olan Fındık, önceki gece yaşamını yitirdi. Fındık’ın ölüm haberi okulunda üzüntüyle karşılandı. Fındık’ın okulda kendisine dikilen ve giydiği ölüğü Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu bahçesinde bulunan kendisine ait kulübesinin girişine asıldı.

Fındık’ın ölümü üzerine ilçede bulunan Mimar Sinan İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri üzerine “Fındık seni unutmayacağız” yazılı bir çelengi Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu’na gönderdiler. Gönderilen çelenk minik Fındık’ın okulun bahçesinde bulunan kulübesinin önüne bırakılırken Fındık’ın cansız bedenin akşam saatlerinde ilçeye geleceği ve burada gömüleceği öğrenildi.

Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu öğretmenleri ve okul aile birliği bir karar alarak Fındık için daha önce okula gönderilmiş olan mamaları ilçede ve köyde bulunan sokak hayvanlarına dağıttılar ve ilerleyen günlerde okulları için yeni bir sokak hayvanı sahipleneceklerini açıkladılar.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close