Dünya

Almanya bu kadını konuşuyor

Kendi evinde diktiği maskeleri ücretsiz olarak dağıtan Almanya’nın Köln kentinde yaşayan iki çocuk annesi Michaela Fischer, ayrıca kendisine sosyal medya üzerinden ulaşan kişilere de maskelerini dikip yolluyor. Köln kentinde yaşayan birçok Türk vatandaşına da ücretsiz olarak maske gönderen Fischer kendisine para ödemek isteyen kişileri de yardım derneklerine yönlendirerek herkesin büyük övgüsünü kazandı.

Babasının kanser hastası olduğunu ifade eden Fischer sadece babasını değil herkesi korumak için böyle bir şeyi yapmaya başladığını, elinde yeterince hammadde ve ekipman olduğu sürece bunu yapmaya devam edeceğini ve bundan dolayı asla bir kazanç elde etmeyi düşünmediğini dahi ifade etti.

Fischer yaptığı açıklamada “ Yaptığım maskeleri ihtiyaç sahiplerine satarsam aynada kendime bakamam. İlk başta çevremdeki insanlar maske talebinde bulunurken şimdi hasta bakım servisleri, marketler, kasaplar talep ediyor olmasına rağmen sadece ihtiyaç sahiplerine dikiyor ve onlara ulaştırıyorum.

Yaptığı maskelerin 60 derecede yıkanıp tekrar kullanabilecek şekilde olduğunu, kendisine bağış yapmak isteyenlerden asla maddi meblağ kabul etmediğini, sadece isteyen kişilerden kumaş ve diğer ekipman göndermeleri takdirde kabul ettiğini belirten Fischer aynı zamanda bu maskelerin Almanya’da bulunmayışından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirirken bir maskeyi ortalama 30-35 dakika arasında yaptığını da sözlerine ekledi.

Fischer’in bu yaptığı davranış sonrasında ülkesinde adeta kahraman olarak ilan edildiği ve sosyal medyada çok büyük bir kitle tarafından takip edildiği, kendisine maske ihtiyacı için ulaşan tüm takipçilerine cevap verdiği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close