Gündem

Yaşlı kadın 250 bin liralık altınını dolandırıcılara kaptırdı

Antalya’da meydana gelen olayda  Eski Hisar Mahallesi’nde yaşayan 72 yaşındaki Düriye Mecitoğlu’nu kendisini polis ve savcı olarak tanıtarak telefonla arayan şahıslar yaşlı kadını dolandırarak tüm birikimlerini dolandırdılar.

ALTINI KENDİ ELLERİYLE TESLİM ETTİ

72 yaşındaki Düriye Mecitoğlu’nu arayan dolandırıcılar Manavgat’ta gerçekleşen bir silahlı soygunda bir kişinin öldüğünü ve bu şahsın altınlarının alındığını ve kendisinde olan altınların bu altınlar olabileceğini söylemesinin ardından yaşlı kadın korkusundan dolayı kendisini arayanlar hakkında kimseye bir şey söylemedi.

Kendisini arayan dolandırıcıların mahalleye gelerek tekrar kendisini arayarak sokağa çıkmasını ve evinde bulunan altınları getirmesini söylemesi üzerine koronavirüs yüzünden sokağa çıkma kuralını ihlal ederek diğer evine giderek burada bulunan 250 bin liralık altınını dolandırıcılara kendi elleriyle teslim etti.

DOLANDIRLDIĞINI ANLAYINCA İHBARDA BULUNDU

Altınlarını dolandırıcılara teslim ettikten sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın durumu oğluna anlatınca yaşlı kadının oğlu polisi arayarak suçlular hakkında ihbarda bulundu. İhbar üzerine polis ekipleri harekete geçerek 72 yaşındaki yaşlı kadını dolandıran kişilerin bulunması için çalışmalara başladı.

PAROLA İLE KAPIYI AÇMIŞ

Dolandırıcılar tarafından 250 bin liralık altını çalınan yaşlı kadın Mecitoğlu verdiği ifadesinde “ Hırsızlık olayındaki altınlarla benim evde bulunan altınlarımın karşılaştırılacağı söylendi. Bende altınlarımın diğer evimde olduğunu söyleyince bana diğer evime gitmemi ve oraya geleceklerini söylediler. Telefonda aramızda bir parola oluşturduk. Ben diğer evime gidince saat 13:00 sularında kapı çalındı. Gelen kişi parolayı söyleyince kapıyı açtım. Altınları masaya koyduk ve cep telefonu ile fotoğraflarını çektikten sonra benden bir torba istediler ve onlarla birlikte altınları torbaya beraber koyduk. Daha sonra bu şahıslar altınları alıp evden gittiler” dediği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close