Dünya

ABD’de koronavirüsten ölenlerin sayısı hızla artmaya devam ediyor

Koronavirüsün ABD’ye sıçramasının ardından en fazla koronavirüs vakasına sahip ülke unvanını elinde bulundurmaya devam ederek her geçen gün bilanço giderek artıyor. Verilere göre ülke genelinde dün 1165 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 9683’e ulaştı. Ülke genelinde en çok salgının görüldüğü New York’ta bugün yapılan açıklamada 599 koronavirüs hastasının hayatını kaybettiği açıklanırken ABD’de bugünde 25316 yeni vaka kayıtlara geçtiğini ve toplamda vaka sayısının 338095’e ulaştığı açıklandı.

Bugüne kadar ABD’de 17727 kişinin koronavirüs tedavisi sonrası iyileştiği öğrenilirken koronavirüs vakalarında her 100 kişiden 3 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

ABD Kamu Sağlığı Dairesi Başkanı Jerome M. Adams bugün yaptığı  yazılı açıklamada, “Amerika halkı bu hafta yaşamlarının en zorlu ve üzücü haftasını yaşayabilir” açıklamasını yaptı. Birçok hastanede solunum cihazı ve ekipman eksikliğinin yanı sıra personel sıkıntısının da baş gösterdiği belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklama ile sıtma hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilacın koronavirüs tedavisinde denenmesinin test edilmeye başlandığını ama şu ana kadar ilacın herhangi bir işe yarayıp yaramadığının belli olmadığını ifade ederken daha önce Remdesivir adlı bir ilacın MERS ve SARS virüslerinde etkili olmuştu ve bu ilacın da koronavirüs üzerindeki etkilerinin araştırılmasına başlandığını açıkladı.

Yapılan açıklamalarda bir aşı geliştirilmiş dahi olsa bu aşının hazırlanmasının yaklaşık 12 ila 18 ay arası bir sürede yapılabileceği ve 1 yıl içinde de ülke geneline yetecek kadar üretileceği ifade edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close