Dünya

Koronavirüs’ten İngiltere’de dün 881 kişi hayatını kaybetti

Dünya’da ilke kez Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok kısa bir süre içinde tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını Avrupa’da etkisi altına almaya devam ediyor. Bir önceki gün 938 kişinin hayatını kaybettiği İngiltere’de dün de koronavirüsten 881 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine son iki gün içinde ülke genelinde koronavirüsten en çok insanın hayatını kaybettiği ilk iki gün olarak İngiltere tarihine geçerken İngiltere’de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 7 bin 978’e ulaşırken ülkede ki koronavirüs vakası da bugün itibari ile 65 bin 77 oldu.

İNGİLTERE’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDECEK

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un koronavirüs yüzünden hastaneye kaldırılmasının ardından görevini vekaleten yürüten Dominic Raab yaptığı açıklamada ülke genelinde kısmi olarak uygulanan sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam edilmesine karar verildiğini açıklayarak “ Hepinize bugüne kadar gösterdiğiniz fedakarlık için teşekkür ederim ama biraz daha fedakarlık yapmanız gerekecek” ifadelerini kulladı.

Açıklamalarına devam eden Dominic Raab önümüzdeki hafta sonuna kadar evden çıkma yasağı kuralları konusunda bir değişiklik olmayacağını belirterek hükümetin doğru zamanda doğru kararı aldığını yasağın kalkması için bilimin yönlendireceği olacağını açıkladı.

Bu hafta sonu ülkede gerçekleşecek Paskalya bayramı için tüm vatandaşlara “Lütfen evde kalın” çağrısını yenileyen Dominic Raab bu Paskalya’da herkesin tek düşüncesi sağlık çalışanlarımız olmalıdır.  Herkesi Paskalya’da fedakarlık yapmaya çağırıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close