Dünya

Yarasa deneylerini ABD finanse etmiş

Çin’in Wuhan kentinde başladıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında bir çok kişi virüsün biyolojik silah olarak hazırlandığını iddia ederken dünyanın saygın gazetelerinden biri olan İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre ,özel olarak oluşturulan bir laboratuvarda mağaralarda yaşayan yarasalar üzerine araştırmaların yapıldığını ve bu araştırmalar devam ederken bu virüsün bu laboratuvardan yayıldığını iddia etti.

LABORATUVARIN FİNANSÖRÜ ABD

İngiliz Daily Mail gazetesi tarafından ortaya çıkarılan belgelerde dünyaya koronavirüsün yayıldığı Çin’in Wuhan  kentinde bulunan Viroloji Enstitüsü’nün Yunnan’ın 1.600 kilometre uzağında bulunan mağaralarda yakalanan memeliler üzerinde deneyler yaptığını gösteriyor. İngiliz medyasının duyurduğu iddialar arasında en çok dikkati çeken konu ise deneylerin yapıldığı Viroloji Enstitüsü’ne mağaralarda yaşayan yarasalar için yapılacak araştırma için ABD hükümetinden 3.7 milyon dolarlık bir hibe yapılarak araştırmanın finansmanın sağlandığı iddia edilirken koronavirüs (Covid-19) genomunun dizilimi, Yunnan’ın mağaralarında bulunan yarasalarda gizli olduğu ifade edildi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin bir başka iddiasına göre araştırmalar esnasında yarasalardan oluşturulan virüsü içeren kanın yanlışlıkla havaya sızdırılması sonrasında bir çok bilim adamının enfekte olduğu ve yerel halka bu şekilde bulaştırmış olduğu yazıldı.

Daily Mail gazetesinin bu iddialarına şu ana kadar ne ABD hükümeti ne de Wuhan  kentinde bulunan Viroloji Enstitüsü’nden bir yalanlama gelmediği öğrenildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close