Dünya

Trump koronavirüsün Wuhan’dan yayıldığının kanıtlarını gördüğünü iddia etti

ABD Başkanı Donald TrumpBeyaz Saray’da dün düzenlenen “yaşlıların korunması” konusundaki panele katılarak gündeme ait merak edilen birçok sorunun cevabını verirken kendisine covid-19 virüsünün Wuhan’daki bir laboratuvardan çıkmış olduğuna dair iddialara “”Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün virüsün kaynağı olduğuna dair ciddi kanıtlar gördüğünü” ifade etti.

Bu cevap üzerine gazetecilerin ısrarlı tavırları karşısında Trump “ Çin bunu kasıtlı mı yoksa yanlışlıkla mı yaptı bunu araştırmacılarımız araştırıyor. Şu an için size daha fazla bilgi veremem” dedi.

Dünya Sağlık Örgütüne yüklenen Donald Trump,covid-19 salgını konusunda Dünya Sağlık Örgütü’nün kendisinden utanması gerektiğini, salgın başladığından beri kendisi adeta Çin’in halkla ilişkiler ajansı gibi çalıştığını kendilerinin her yıl ortalama Dünya Sağlık Örgütüne 500 milyon dolar verirken Çin’in ise yılda sadece 38 milyon dolar ödediğini dünyada binlerce kişi ölürken bu örgütün bir bahanesi olamaz.. Ayrıca ülke olarak Çin’e milyarlarca dolarlık yatırım yaparlarken Çin’den ülkelerine 10 centlik bir yatırım dahi yapılmadığının değerlendirmesinde bulundu.

Kasım ayında yapılacak olan seçimlerde Çin hükümetinin kendisinin seçimleri kazanmamasını istediğini ve Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden’in seçilmesini istediğini sözlerine ekleyen Trump koronavirüs salgınının Çin ile imzalanan bir ticari anlaşma sonrasında ortaya çıktığını ve bu virüsün Çin tarafından durdurulabileceğini ama durdurmadıkları için tüm dünyayı etkilediğini ve çaresiz kaldıklarını ifade etti.

ABD istihbaratı da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada virüsün insan yapımı olmadığını açıklamıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close