Dünya

İran ikinci salgını sonbaharda beklediğini açıkladı

İran Sağlık Bakan Yardımcısı İreç Herirçi, bugün ülkenin en işlek limanlarından biri olan Bender Abbas limanında bulunan balık pazarında denetleme yaparken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Herirçi, yaz aylarının gelmesiyle covid-19 virüsünün yok olmayacağına dikkati çekerken Haziran ve Temmuz aylarında covid-19 vakalarında düşüşler beklediklerini düşündüklerini ama bu düşüşlerin diğer eyaletlerde yeni covid-19 vakalarının meydana gelmesiyle ülke genelindeki yeni vaka sayılarındaki düşüşü engellemeyecektir” dedi.

Bakan Yardımcısı, açıklamasını devamında ülke olarak sonbahar ayında ikinci bir dalga  koronavirüs salgını beklediklerini havaların ısınmasının pek bir şeyi değiştirmeyeceğini ifade etti.

Hava sıcaklığının Hürmüzgan eyaletinde 35 derece olduğunu belirtirken, bölgenin en büyük balık pazarında 107 kişide covid-19 virüsü tespit ettiklerini ve bu teşhisi erken yapmış olmaları sayesinde virüsün yayılmasının önüne geçtiklerini bu sayede de binlerce kişinin virüse yakalanmasına engel olduklarını” söyledi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Kiyanuş Cihanpur İran devlet televizyonuna yaptığı son açıklamada son 24 saat içinde 74 kişinin covid-19 virüsü yüzünden hayatını kaybettiğini ve böylelikle ülke genelin covid-19 virüsü yüzünden meydana gelen ölümlerin 6 bin 277’ye ulaştığını ve ülke genelinde toplam vaka sayısının da 1223 artarak 98 bin 647’’ye ulaştığını açıklarken yoğun bakım servislerinde yatmakta olan 2 bin 676’sının durumunun ciddi olduğunu belirtirken bugüne kadar 79 bin 397 kişinin ise tedavilerinin gerçekleştirildiğini aktardı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close