Dünya

İtalya’da ölü sayısının saklandığı iddia ediliyor

Son 24 saatte 236 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından İtalya’da açıklanan son verilere göre ülke genelinde ölü sayısı 29 bin 315’e yükseldi.

İtalya Sivil Savunma Ajansı tarafından bugün yapılan resmi açıklamada, bugün ülke genelinde yeni vaka sayısının bin 75 olduğu, covid-19 salgını sonrasında toplam vaka sayısının ise 213 bin 13’e ulaştığı ifade edilirken şu an tedavisine devam edilen hastalardan bin 427 kişinin durumunun kritik durumda olduğu ve bugüne kadar İtalya’da toplam .2 milyon 246 bin 666 Covid-19 testi yapıldığı belirtildi.

“ÖLÜ SAYISI ÇOK DAHA FAZLA”

İtalya Ulusal İstatistik Ajansı (Istat), bugün yaptığı yazılı açıklamasında Savunma Ajansı tarafından bildirilen ölüm oranlarından çok daha yüksek olduğunu belirterek gerçek ölüm

Avrupa’da covid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İtalya’da yeni bir döneme geçilirken, İtalya’da son iki aydır uygulanan kısıtlamalarla birlikte sokağa çıkma yasağı dahil olmak üzere birçok yasak ve önlem kademeli olarak kaldırılmaya başlandı.

İtalya’da covid-19 salgını sonrasında “Virüsle birlikte yaşanılacak dönem: 2. Aşama” adı verilen dönemin başladığı ve bu dönemde ilk etapta sokağa çıkma yasaklarının kaldırılarak haftalardır evlerinden çıkmayan İtalyan vatandaşları normal eski hayatlarına dönüş yolunda ilk adımı atıyorlar.

İtalya’da daha önce vatandaşların dışarıda egzersiz yapmalarına izin verilmiyor ve başka şehirlerde yaşayan akrabaların ziyaretlerine belli yasaklar getirilmişti. Yeni dönemde Sivil Savunma Ajansı ülke genelinde toplu taşıma ve kapalı alanlarda maske takmayı zorunlu hale getirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close