Gündem

Bombalı eylem hazırlığındaki terörist hakkında Adana Valiliği’nden açıklama geldi

Adana’da şehir genelinde bombalı eylemler düzenleme hazırlığında olan bir teröristin yakalanmasının ardından Adana Valisi Süleyman Elban, yaptığı açıklamada “Adana’da yakalanarak gözaltına alınan teröristin terör örgütüne 7 yıl önce katıldığı, 37 kg.ağırlığındaki TNT ile yakalandığını ve bombalı eylem için Suriye’de eğitim aldığını” açıkladı.

Bombalı eylem hazırlığındaki teröristin yakalanması için Emniyet birimlerinin titiz bir çalışma yaptığını ifade eden Adana Valisi Elban, şöyle konuştu:

“Emniyet birimlerince yakalanan terörist yaklaşık 7 yıl önce terör örgütüne katıldıktan sonra bir çok terör faaliyetinde bulunduktan sonra bu kez bombalı eylem için Suriye’de bununla ilgili uzun süre eğitim aldıktan sonra ülkemize gelmiş ve emniyet birimlerimiz tarafından Cumartesi günü yapılan operasyonla yakalanmıştır. Yakalanan teröristin sorgusu halen devam etmektedir. Yakalandığında 37 kg. TNT ele geçirildi. Şayet bu terörist yakalanmamış olsaydı ciddi bir risk oluşturabilirdi. Kendisine burada eylem konusunda yardımcı olacak kişilerin tespiti için çalışmalarımız devam ediyor. Bu operasyonda başta emniyet müdürümüz olmak üzere ve istihbari konuda bilgi akışı sağlayan tüm istihbarat birimlerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

15 Ağustos günü İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, metropollerde sansasyonel bombalı eylem hazırlığındaki PKK’lı terörist B.K’nin 37 kilogram TNT ile Adana’da yakalandığı bildirilmişti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close