Dünya

15 yaşındaki öğrencisinden hamile kaldı!

İngiltere’nin Buckinghamshire, Wendover’ semtinde bir lisede öğretmenlik yapan 35 yaşındaki Kandice Barber, 15 yaşındaki öğrenicisi ile seks yapmak dahil çocuklara yönelik cinsel suçlardan hakim karşısına çıktı.

Skandalın evli ve 35 yaşında olan kadın öğretmenin öğrenicisi Aylesbury Crown Court’a gönderdiği bir mesajda bebeğine hamile olabileceğini söylediğini söylemesi üzerine patlak verdiği öğrenilirken mahkemede verdiği ifadesinde bunu yalanlayarak düşük yaptığı bebeğin babasının eşi olduğunu söyledi.
Mahkemede sunulan delillerde öğretmenin üstsüz bir resminin öğrenciler arasında paylaşılmasının ardından 2019 yılında hakkında okul yönetimi tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenilirken bu fotoğrafın öğretmen tarafından öğrencisine gönderildiği iddia edilirken kadın öğretmen ise bu iddiayı yalanlayarak fotoğrafın Snapchat hesabının ele geçirilmiş olması gerektiğini söyledi.

Mahkemede ifadesine başvurulan bir polis memuru o tarihte 15 yaşında olan öğrenci çocuğun ifadesini aldığında öğretmenin kendisiyle bir tarlada cinsel ilişki yaşadığını itiraf ettiğini ama daha sonra bu ifadesini geri çektiğini belirtirken öğretmenin öğrencisine hamile olduğunu söylediği görüntülerin mahkemeye delil olarak sunulduğunu belirtti.

Öğretmenlik yapan Barber’ın hakkında soruşturma açılmasının ardından hemen düşük yapması bazı kişiler tarafından manidar olarak karşılanırken, öğretmenin tutuklanma korkusuyla çocuğunu düşürmüş olabileceği iddia ediliyor.

Konu hakkında İngiltere’de yayın yapan tüm ulusal gazetelerin manşetleri öğretmen ve öğrencisinin yaşadıkları cinsel ilişki skandalına yer verirken ülkede daha önce aynı suçtan hüküm giyerek tutuklanan öğretmenlerin olduğu ve bu öğretmeninde suçunun sabit görülmesi sonrasında tutuklanabileceği bilgisine yer verildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close