Dünya

İngiltere Başbakanı ikinci dalga konusunda uyarılarda bulundu

İngiltere’de son 24 saatte 4 bin 322 Covid-19 vakasının tespit edilmesi üzerine son 4 ayın en yüksek günlük vaka sayısına ulaşılması üzerine İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bir açıklama yaptı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Sky News’e kanalına yaptığı açıklamada “Hızla artış gösteren vaka sayılarını düşürmek işleri yoğunlaştırması gerektiği uyarısında bulunarak ikinci bir ulusal çapta karantinaya geçmek istemiyorum. Yeni vaka sayılarının artışıyla ikinci dalgasının geldiğini görüyoruz. Salgın bu hızla yayılmaya devam ettikçe daha fazla önlem almamız gerekecek.” diye konuştu.

Sky News televizyonuna açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Matt Hancock ise “Uygulanacak olası bir ulusal karantinanın Covid-19 salgınında en son hat olduğunu ve bu yönde bir karar almayı düşünmediklerini” ifade etti.

Açıklamalarına devam eden Sağlık Bakanı Matt Hancock “Ülkemizde yaşayan herkesi güvende tutmak için her şeyi yapacağız. Vaka sayısının artışını kabul edip hareke geçmeliyiz. Diğer ülkelerde vaka sayıları daha yoğun ve daha fazla ölüme yol açtığını biliyoruz” diye konuştu.

İngiltere Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 27 kişinin hayatını kaybetmesiyle birlikte Covid-19 salgını sonrası ülke genelinde ölüm sayısının 41 bin 732’ye ulaştığını ve ülke genelinde en yüksek yeni vaka sayısının 8 Mayıs günü 4 bin 649 olduğunu ardından en yüksek vakanın dün 4 bin 322 olmasının endişe verici olduğunu açıklarken ülke genelinde Ağustos ayından itibaren yeni vaka sayılarında artışın endişe verici olduğu açıklandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close