Dünya

Almanya’da göçmenler için korkutan açıklama

Almanya parlamentosunda muhalefet olarak siyaset yapan  aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) için basın sözcülüğü görevinde bulunan Christian Lüth’ün  bugün yaptığı bir görüşmede ülkeye gelen göçmenlerin vurulabileceğini veya gaz odalarına sokulabileceğini söylediği iddia edildi. Almanya’nın seçkin gazetelerinden biri olan  Zeit gazetesinde yer alan haberde, 23 Şubat gecesi gerçekleşen bir akşam yemeğinde bir araya gelen Lisa Licentia adlı YouTuber ile eski AfD’nin basın sözcüsü Lüth’ün yaptıkları görüşmede ülkede bulunan göçmenler için ağır ifadeler kullandığı iddia edildi.

Zeit gazetesinde yayınlanan haberin detayında Lisa Licentia’nın görüşmede “Daha fazla göçmenin gelmesi sizin çıkarınıza olacakmış gibi geliyor mu?” şeklinde sorusuna Lüth’ün, “Evet. Çünkü o zaman AfD daha iyi olacak. Yine de hepsini vurabiliriz. Bu hiç sorun değil. ya da gaz odalarına sokabiliriz ya da ne istersen. Umurumda değil.” ifadeleriyle cevap verdiği belirtildi.

İkili arasında yapılan görüşmenin görüntülerinin Almanya’nın en çok izlenen televizyon kanallarından biri olan Pro 7 televizyonunda bu akşam gösterileceği ifade edilen haberde, Lüth’ün “AfD için Almanya’nın durumu ne kadar kötüye giderse bir o kadar iyi olur. Ama burada en büyük sorun çocuklarımız için çok kötü bir durum” dediği aktarılırken AfD partisi geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı bir açıklamayla Christian Lüth’ün görevine son verildiğini duyurmuştu.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close