Dünya

Hindistan’da aynı gün tecavüze uğrayan iki kadının ölümü infial yarattı

Hindistan’da bir aile polise müracaat ederek 22 yaşındaki kızlarının uğradığı tecavüz sonrası yaralandığını ve hastane yolunda hayatını kaybettiğini söyleyerek şikayetçi oldu. Ailenin şikayeti üzerine Hindistan polisi tecavüz sorumlusu olarak iki kişinin tecavüz ve cinayet şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Hindistan’da yaşanan ikinci tecavüz ve ölüm olayı ise Uttar Pradeş eyaletinde aynı Dalit topluluğundan 19 yaşındaki bir kadının, toplu tecavüze uğramasının ardından hayatını kaybetmesi sonucu meydana gelirken yaşanan olay genç kadının tecavüze uğrayıp hayatını kaybetmesinden 2 gün sora sosyal medya üzerinden duyuruldu.

İlk tecavüz olayının kurbanının annesi televizyonlara yaptığı açıklamada “Kızım okul kaydı için evden çıktı. Akşam saatlerinde gelmeyince endişelenmeye başladığımızda kızının eve geç saatte geldiğini ve kendilerine Balrampur bölgesinde 3-4 kişi tarafından bir aracın içine çekildiğini ve burada tecavüze uğradığını söyledi. Kızım eve geldiğinde konuşacak ve ayakta duracak halde değildi. Hemen hastaneye kaldırmak isterken yolda hayatını kaybetti” dedi.

Hindistan’da aynı gün yaşanan ikinci tecavüz olayında19 yaşındaki genç kadının Hathras bölgesinde kendisinden üst kasta mensup dört kişinin toplu tecavüze uğradığı ve ardından hastaneye kaldırılmasının ardından 2 hafta sonrasında yaşam mücadelesini kaybetmesi sosyal medyada büyük bir öfkeye yol açtı.  Twitter’da aralarında siyasetçilerin de olduğu binlerce kişi olayı kınadı ve sorumluların cezalandırılmasını talep etti.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close