Dünya

Ermenistan Türkiye aleyhtarı propagandaya devam ediyor

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde bulunan topraklarında Ermenistan’ın, sivil bölgelere saldırmasıyla başlayan Azerbaycan-Ermenistan çatışmaları devam ediyor.

Ermenistan’ın saldırısı sonrasında Türkiye her fırsatta Azerbaycan’ın yanında olduğunu ifade eden ve bölgedeki işgalci Ermenistan güçlerine karşı Azerbaycan’a askeri ekipmanla destek olan Türkiye, kararlı duruşuyla Ermenistan için ciddi bir tehdit yaratıyor.

Uğradığı bozgun sonrasında Ermenistan Türkiye’nin askeri gücünden tedirgin oldu ve Dağlık Karabağ bölgesindeki emellerinin engellemesinden korkarak devamlı olarak Türkiye karşıtı açıklamalarda bulunuyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan günlerdir Avrupa ve ABD basınına yaptığı Türkiye karşıtı açıklamalarda yandaş toplamaya çalışırken skandal açıklamalara imza attı.

Ermenistan Başbakanı geçtiğimiz günlerde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Minsk Grubu’na yaptığı “Türkiye’nin üyeliğini askıya alın” şeklinde bir açıklama yapmasının ardından özellikle Fransız medyasına Türkiye’yi saf dışı bırakmak için hadisz açıklamalar yaparken oldukça provokatif ifadeler kullandı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan dün akşam saatlerine France24 televizyonuna verdiği özel röportajda, Türkiye’nin sınır bölgelerinde  Suriye ve Irak’ta verdiği mücadeleyi işgalci bir politika olarak değerlendirirken Türkiye’nin Ermenistan’ı Türkiye’nin Kafkaslar’a açılmasının önündeki engel olarak durduğunu söyledi.

Açıklamalarına devam eden Paşinyan “Türkiye bölgede yeni bir  Türk İmparatorluğu kurmak gibi bir hedef peşinde koşuyor. Bölgede bunu gerçekleştirirse sadece Yunan adaları değil yarın öbür gün Türkleri Viyana kapısında bekleyin” diyerek ülkesinin Azerbaycanlı sivillere uyguladığı zulmü görmezden gelerek Türkiye’yi hedef tahtasına koymaya çalıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close