Dünya

Suriyeli Hristiyanlar Türkiye’ye dua ediyor

Suriye’nin kuzeyinde 1 yıl önce başlatılan PKK/YPG terör örgütüne yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’nın büyük bir başarıyla ilk yılını geride bıraktı.

Suriye’nin Telabyad ve Resulayn kentleri ile bu kentlere bağlı toplam 4 bin 219 kilometrekarelik alanda yer alan 605 yerleşim yerinin terörden kurtulması için 9 Ekim 2019’da başlatılan harekatla teröristlerden arındırılarak özgürlüğüne kavuşturuldu. Bölgede yapılan harekat kapsamında  bin 110 mayın ve 2 bin 199 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

HRİSTİYANLARDAN TÜRK ASKERİNE TEŞEKKÜR

Türkiye’nin bölgede yaptığı Barış Pınarı Harekatıyla birlikte bölgede yaşayan farklı etnik gruplar ibadetlerini özgürce yerine getirme imkanı buldu. Terör örgütleri tarafından tahrip edilen 86 cami   Barış Pınarı Harekatı sonras onarılarak hizmete açıldı. Bölgede Müslümanların yoğun olarak kullandıkları Zehra Camii imamı Necmettin Abdullahi Muhammed, bölgedeki terör örgütlerinin izlerini silen ve camileri bile yeniden onaran Türkiye’ye teşekkür ederek, bölge insanının yeniden huzur içerisinde yaşamaya başladığını ifade etti.

Türkiye Suriye’nin Resulayn kentinde terör örgütü saldırılarından zarar gören camilerin yanı 7 kiliseyi de onararak hizmete açtı..

Türkiye’nin yaptığı Barış Pınarı Harekatı sayesinde bölgenin terörden kurtulduğunu ifade eden Rasulayn Yerel Konsey Üyesi Ziyad Muse de, Türkiye üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Halkımız adına “Türkiye’ye ve Türk Silahlı Kuvvetler ve Türk basınına çok teşekkür ederiz. Türkiye bütün katıldığı bölgesel ve uluslararası meselelerde barış ve güven sağlamaya çalışıyor, Türkiye iyi niyetiyle dünyayı daha iyi bir duruma götürebiliyor” diye konuştu

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close