Dünya

İngiltere’de Covid-19 aşısına karşı olanlara Kraliçe Elizabeth ile önlem alacak

İngiltere, son günlerde halkın piyasaya sürülecek olası koronavirüs aşısına ilişkin endişeleri gidermenin yollarını ararken İngiltere’de hükümetin danışmanlarından biri olan Profesör Heidi Larson, ülke genelinde hızla artan Covid-19 aşısıyla ilgili yanlış bilgilerin ortadan kaldırılması için Kraliçe Elizabeth’e yardımcı olması için çağrı yapılabileceğini söyledi.

Temmuz ayında İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre ankete katılan, her 6 kişiden biri, koronavirüs aşısı bulunsa dahi yaptırmayacağını ifade etti. İngiltere’de özellikle sosyal medyada aşı karşıtlarının hızla artması İngiliz basının dikkatinden kaçmadı.

Kraliçe ile konuşabileceğini ve aşı konusunda halkın korkularının giderilmesi için destek isteyeceğini söyleyen Prof. Heidi Larson, Kraliçe Elizabeth’in yapacağı açıklamalar sonrasında İngiliz vatandaşlarını aşıya ikna edebileceği görüşünü paylaştı.

Profesör Heidi Larson’un yapacağı görüşme sonrasında Kraliçe Elizabeth’in aşı olup olmayacağı konusunda çeşitli iddialar ortaya atılırken bir çok kişi kraliçenin aşı olmayacağını iddia etti.

Heidi Larson yağtığı açıklamada “Covid-19 aşısı konusunda kraliyet ailesinin karar vermesi gerektiğini ve bu riske girilip girilmeyeceğini bilmediğini ama kraliyet ailesinin tecrit altında tutulmaya devam edilebileceğini” bilmediğini ifade etti.

İngiltere hükümetinin bir sözcüsü de yaptığı açıklamada kraliçe ve kraliyet ailesinin aşı olup olmayacağı konusunda bir yorum yapmadan aşının hayatlar kurtarabileceğini, aşının bulunması için hükümet olarak liderlik ettiklerini ve ülke genelinde bugüne kadar Covid-19 salgınından 705 bin 428 vaka ve 43 bin 579 ölüm yaşandı.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close