Dünya

Pakistan Başbakanı’ndan Mark Zuckerberg’e mektup

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden İslamafobik paylaşımların artması üzerine Pakistan Başbakanı İmran Han, Facebook’un Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg’e mektup yazdı.

Pakistan Başbakanı İmran Han, sosyal medyada özellikle Facebook üzerinden islamofobi ve İslam’a karşı nefret içeriklerinin yasaklamasını Zuckerberg’den talep etti.

Pakistan Başbakanı Han, yazdığı mektup hakkında Twitter hesabından bilgi verirken, “(Mark Zuckerberg) Tüm dünyada ve özellikle Facebook dahil sosyal medya platformlarının kullanılması yoluyla nefreti, aşırılığı ve şiddeti teşvik eden artan İslamofobi’ye dikkatinizi çekmek için yazıyorum.” ifadelerini kullandı.
Facebook’un CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg’’in Holokost’u (Yahudi soykırımı) eleştiren ve sorgulayan içeriklerin yasaklanmasıyla ilgili attığı adım konusunda tebrik ederken Hindistan’da Müslüman karşıtı yasa ve tedbirlerin veya koronavirüs dolayısıyla Müslümanların öldürülmesinin ve hedef yapılmasının İslamofobi’nin “iğrenç” bir yüzü olduğunu kaydetti.

Pakistan Başbakanı Han özellikle Facebook üzerinden Hz. Muhammed’i ve İslamiyeti hedef alan küfür içerikleri paylaşımların Fransa’da yayınlanmasına izin verildiğini ve sosyal medya üzerinden yoğun bir şekilde Müslümanlara yönelik hakaret ve tacizlere işaret ederek Facebook’un Holosot konusunda gösterdiği duyarlılığı İslamofobi ve İslam’a karşı nefret içeriklerinin yasaklanması konusunda göstermesini istedi.

Pakistan Başbakanı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Müslümanlara karşı saldırılar konusunda herkesi cesaretlendirmeey çalıştığını vurgulayarak Macron’un ayrıca Hz. Muhammed’i hedef alan çirkin karikatürlerin gösterilmesini teşvik ederek vatandaşlarını Müslümanlara karşı kasten kışkırttığını belirtmişti.

 

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close