Dünya

Hollandalı hacker Trump’ın Twitter şifresini çözdü

Hollanda’da günlük olarak yerel yayımlanan De Volkskrant gazetesinde yer alan bir habere göre Hollandalı hacker Victor Gevers 87 milyon Twitter takipçisi olan ABD Başkanı Trump’ın Twitter hesabının şifresini tahmin edilerek ele geçirdiğini manşetine taşıdı.

De Volkskrant gazetesine açıklamalarda bulunan hacker Gevers ABD Başkanı Trump’ın şifresini “Amerika’yı yeniden harika yap” olarak bilinen “Make America great again” sloganının kısaltması olarak “maga2020!”yi deneyerek Trump’ın Twitter hesabına ulaştığını açıkladı.

Gazetede yer alan habere göre hacker Gevers’in Trump’ın şifresini beşinci denemesinde doğru tahmin ederek çözdüğünü ve Trump’ın Twitter hesabının iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğinin aktifleştirilmediği bilgisi de aktarıldı.

 Gazetede yer alan habere göre hacker Gevers ilk 4 deneme sonrasında hesabın bloke olmasını beklerken herhangi ek bilgi sormadan tahminle beşinci denemede Trump’ın hesabına ulaştığı ve o anların ekran görüntülerini aldığını, olayın duyulmasının ardından CIA’in hacker Victor Gevers’e ulaştığı ve şifreyi nasıl bulduğu hakkında bilgi aldığı öğrenildi.

CIA aldığı bilgiler doğrultusunda ABD Başkanı Donald Trump’ın iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini aktifleştirerek Donald Trump’ın Twitter hesabını daha güvenli hale getirdikleri belirtildi.

Haberin devamında hacker Gereves’in ABD Başkanı Trump’a mail atarak hesabına nasıl eriştiğini anlattığı ve daha güvenli bir şifre kullanması tavsiyesinde bulunduğu belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

siyahtahta

Siyahtahta.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup son dakika haberler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan haber sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close